Ders saatlerı fazla degıl mı?

Daha fazla  
8.45, ders başlıyor 12.20, ögle tenefusu 15.50, okul bitiyor. Ee bize ne kalıyor? Bu saatlerden ben eve zaten yürüyerek gitigim için 17.00, evde olmuş oluyorum. Bu nasıl egıtım sıstemıni ben cözemedım. Çok fazla ders sayısı var. Ya bıktım bu çileden okula mı gidiyoruz işe mi belli degil.

Bence ders sayısı çok az saatler arttırılmalı.
Nasıl arttırılmalı arkadaşım? Adam 17:00'da eve varıyor daha yemeği var, toparlanması var, ödevleri var... Bu adam kendine nasıl kişisel zaman ayıracak? Sen çocukları robot mu sanıyorsun?

Ders saatleri ders başına 40-45 dakikadan 30-35 dakikaya düşürülmeli.

Nasıl arttırılmalı arkadaşım? Adam 17:00'da eve varıyor daha yemeği var, toparlanması var, ödevleri var... Bu adam kendine nasıl kişisel zaman ayıracak? Sen çocukları robot mu sanıyorsun?

Ders saatleri ders başına 40-45 dakikadan 30-35 dakikaya düşürülmeli.

Yemek için 15 dakika ayırsın sonra ödevlerini yapsın geri kalan zamanda ne istiyorsa yapsın.

Yemek için 15 dakika ayırsın sonra ödevlerini yapsın geri kalan zamanda ne istiyorsa yapsın.
Hadi yemek 15 dakika, Liseli normal bir birey için ödevler minimum 25 dakika sürüyor. Topladık 40 dakika etti. Çantayı, üstünü hazırladı 1:30 saat civarı kafadan gitti. Saat oldu 18:30. Bide servise biniyorsa Saat gece 9-10 gibi uyuması lazım. Servisler erken kalkıyor. Kendine 1-2 saat ayırıyor. Siz diyorsunuz ki "uzasın."
Kendinizi karşı bireyin yerine koyun, biraz empati yapın.

Hadi yemek 15 dakika, liseli normal bir birey için ödevler minimum 25 dakika sürüyor. Topladık 40 dakika etti. Çantayı, üstünü hazırladı 1:30 saat civarı kafadan gitti. Saat oldu 18:30. bir de servise biniyorsa saat gece 9-10 gibi uyuması lazım. Servisler erken kalkıyor. Kendine 1-2 saat ayırıyor. Siz diyorsunuz ki "uzasın."
Kendinizi karşı bireyin yerine koyun, biraz empati yapın.

Açık liseden okuyabilir.

Geri
Yukarı