Ders seçiminde AKTS doldurmak zorunlu mu?

burka897

Hectopat
Merhabalar. Güz döneminde hazırlığı bitirdim ve bahar döneminde bölümüme başlayacağım. Ama irregular olmak istemiyorum ve şöyle bir plan yaptım. Bahar döneminde almam gereken zorunlu derslerin yarısını bu yıl, diğer yarısını da bir dahaki senenin bahar döneminde alıp normal düzene dönmeyi düşünüyorum. Yalnız bir dahaki senenin bahar döneminde almam gereken 2. sınıf bahar dönemi derslerinin hiçbirini almayacağım. Yani bahar dönemi derslerini hep bir dahaki seneye erteliyeceğim ve okulu yarım dönem uzatmış olacağım. Öncelikle böyle bir şey mümkün müdür? Şu an ders seçimi var zorunlu derslerin yarısını aldığım zaman 30 AKTS dolmuyor. AKTS'yi doldurmam zorunlu mu ve zorunluysa bunu zorunlu dersler yerine birkaç seçmeli ders alarak doldurabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
@burka897 etkilemez. Burs için Ekim ayındaki YÖKSİS verilerine göre ortalamanızın 2.00 altında olmaması gerekir. Eğer ki seçmediğiniz zorunlu dersler okulunuzu uzatırsa bursunuz kesilir. Burs normal öğrenim süresi boyunca veriliyor, eğitim uzaması durumunda da kesiliyor.

@burka897 etkilemez. Burs için Ekim ayındaki YÖKSİS verilerine göre ortalamanızın 2.00 altında olmaması gerekir. Eğer ki seçmediğiniz zorunlu dersler okulunuzu uzatırsa bursunuz kesilir. Burs normal öğrenim süresi boyunca veriliyor, eğitim uzaması durumunda da kesiliyor.
Okulun normal süresi bitene kadar alırım ama değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı