Ders stresi

Negan Smith

Kilopat
Makaleler
1
Biliyorsunuz ki dersleri uzaktan işliyoruz, dersteki verimsizlik bir yana sınıf ortamındaki öğretmen denetimi de olmayınca sınav korkusu kaçınılmaz oluyor.
Aklımda herkes gün boyunca çalışıyor fakat sadece ben bu durumdaymışım gibi bir his var.
Hal böyle olunca kafaya takıyorum, zamanın ne olursa olsun sıkıcı ve ağır geçmesine yol açıyor.
Sizin durumunuz nedir, sadece ben mi böyleyim ve boşa mı kafaya takıyorum öğrenmek için konuyu açtım. Anlayışla karşılamanızı umuyorum.

Merak etmeyin, sizin gibi birçok kişi verim alamıyor. Okullar açılınca herkes dökülecek. Sinavlariniza da normal okuldaymış gibi çalışın. Yani "Zaten evdeyim 2 saate çalışmaya başlarım" gibi düşüncelerden kaçının.

Hocam ayni durumda sayiliriz. Canli derslerde sıkıliyorum ve bir anda kendimi forumda, Youtube'da veya baska seyler dusunurken buluyorum. Hic ders calisma istegim yok ama bir sinav yaparlarsa taklaya gelirim diye korkuyorum. Kendime soz verdim, insallah bu hafta calismaya baslayacagim :D(asiri olmamak sartiyla).

Bende de aynı his var, çok kafaya takma. Derslerine odaklan, aynı derslere giriyorsunuz sonuçta.
Odaklanıyorum, başlıkta dediğim gibi verimsizlik nedeniyle endişeye yol açıyordu. Çalışma programı hazırlasam sorunu çözerim sanırım. Teşekkür ederim öneriniz için.
Merak etmeyin, sizin gibi birçok kişi verim alamıyor. Okullar açılınca herkes dökülecek. Sinavlariniza da normal okuldaymış gibi çalışın. Yani "Zaten evdeyim 2 saate çalışmaya başlarım" gibi düşüncelerden kaçının.
Biraz rahatlattı, teşekkür ederim.
Hocam ayni durumda sayiliriz. Canli derslerde sıkıliyorum ve bir anda kendimi forumda, Youtube'da veya baska seyler dusunurken buluyorum. Hic ders calisma istegim yok ama bir sinav yaparlarsa taklaya gelirim diye korkuyorum. Kendime soz verdim, insallah bu hafta calismaya baslayacagim :D(asiri olmamak sartiyla).
Maalesef ben de öyleyim, vicdan azabına yol açıyor biraz . 😁

Ben senin aksine biraz daha rahatım. Galiba sen de YKS sınavına hazırlanıyorsun benim gibi.

Sana rahatlaman için şunu diyeyim. Bizim kadar çalışan varsa o kadar da yatan var. Sınıfımız 22 kişi. Uzaktan eğitime katılım en fazla 10 oluyor. Kalan arkadaşlarımın ne yaptığını bilmiyorum. Ama yattıklarına eminim.

Bizin yapmamız gereken şey, elimizden gelenin en iyisini yapmak olmalıdır. Çalışan karşılığını alır. Ve bu sene daha da avantajlıyız. Bildiğin üzere tüm konulardan sorumluyuz.

Bu da yığılma olmayacak ve sınav daha eleyici olacak demek. Yani 40K alıp 100K girme adaletsizliği olmayacak. İçini rahat tut bence.

Soruna gelirsek kafaya takman normal. Herkes seninle aynı durumda diyebilirim. Ama ben biraz daha rahatım.

Ama uzaktan işlemek bahane olmamalı. YouTube'da bir sürü hoca bulunuyor. İstediğini seçip konusunu dinle.

Eğer istikrarsız, yani programsızsan bir rehber hocadan randevu alabilirsin. Okullarda öğretmenler var. Sınıfına giren herhangi bir öğretmene de danışabilirisin.

Sınavda başarılar dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı