LGS stresi nasıl atlatılır?

Güzel bir okul kazanamamak = Meslek Lisesi değil ki. Bir sürü güzel Anadolu lisesi var puanla alan.

LGS stresini azaltmak için kendine güven 1 yıl çalıştım kardeşim iyi bir yer kazanacağım de kendi kendine.

Şu LGS stresi tek bende yoktu herhalde LGS'den 1 gün önce 6 saat GTA III oynamıştım :D

Stres yapma. Stres en büyük düşman. Ben de bu yıl sınava gireceğim ama kendimi sakin tutuyorum. Stres yaparsan bildiğini de unutursun. Rahat ol, bu sınav hayatını çok değiştirmeyecek. "Kötü okula gittim, işsiz kalacağım" diye bir durum yok. Meslek lisesi ise şöyle üniversite okumak istiyor isen son iki sene bir dershaneye ya da kaydını bir anadolu ya da özel liseye aldırmanı tavsiye ederim.

Herkese çok teşekkürler bayağı bir stresimi aldınız artık biraz daha az stresliyim inşallah bu 13 gün boyunca böyle devam eder tüm mesajlarınız için çok teşekkürler inşallah herkes istediği okullarda okur herkes kendi istediği seveceği bir meslek sahibi olur inşallah herkese tekrardan çok teşekkür ederim.

Herkese çok teşekkürler bayağı bir stresimi aldınız artık biraz daha az stresliyim inşallah bu 13 gün boyunca böyle devam eder tüm mesajlarınız için çok teşekkürler inşallah herkes istediği okullarda okur herkes kendi istediği seveceği bir meslek sahibi olur inşallah herkese tekrardan çok teşekkür ederim.
Amin. Kolay gelsin.

Herkese merhaba ben bu sene LGS'ye gireceğim. 13 gün gibi az bir zamanım kaldı. 1 sene boyunca verimli bir şekilde çalıştım fakat gün yaklaştıkça daha çok heyecanlanıyorum. Ben 1. dönem çalışıyordum da biraz takmıyordum o zamanlar babam bir meslek lisesine gidersin diye beni korkutuyordu. Hiçbir zaman korkmadım fakat zaman yaklaşınca insan biraz tedirgin oluyor. Çok çalıştım, denemelerim 400'ün altında gelmiyor, fakat çok korkuyorum. Geçen gün YouTube'da gezinirken meslek lisesinde okumak adlı bir video vardı bende açtım ve direkt yorumlara baktım. Yorumlarda gerçekten hiç düşünmeyeceğim şeyler yazıyordu. Bundan sonra içimde bir kaygı olamaya başladı. Bu kaygıdan da şimdi ders çalışamıyorum. Zaten özel hayatımda bir takım sorunlar var bir de bu gelince çok kapandım. Lütfen kaygı ve stresi nasıl atlatabilirim? Bu yoldan geçenler bana tüyor verirse çok sevinirim.

LGS sınavına geçen sene girmiş biriyim. Belkide sadece ilk dönemden sorumlu olmamızdandır ama gerçekten girdiğimiz denemeler, çözdüğüm testler ve örnek sorulardan çok daha kolay geldi bana. Sadece matematiği dikkatli okumanı tavsiye ederim. Ben hızlıca çözdüğüm için en kolay soruları yanlış yapmıştım. Hiç stresli olmana gerek yok eminim birkaç soru çözdükten sonra tüm kaygın geçecektir. Sana tavsiyem son gün biraz kitap oku, ders çalışma. Umarım sınavın güzel geçer. Son olarak konu eksiğin olsa bile çoğu soruda özellikle sözelde üstte bir bilgi veriyor ve yorum yapmanı istiyor bu yüzden kısmen daha kolay.

Herkese merhaba ben bu sene LGS'ye gireceğim. 13 gün gibi az bir zamanım kaldı. 1 sene boyunca verimli bir şekilde çalıştım fakat gün yaklaştıkça daha çok heyecanlanıyorum. Ben 1. dönem çalışıyordum da biraz takmıyordum o zamanlar babam bir meslek lisesine gidersin diye beni korkutuyordu. Hiçbir zaman korkmadım fakat zaman yaklaşınca insan biraz tedirgin oluyor. Çok çalıştım, denemelerim 400'ün altında gelmiyor, fakat çok korkuyorum. Geçen gün YouTube'da gezinirken meslek lisesinde okumak adlı bir video vardı bende açtım ve direkt yorumlara baktım. Yorumlarda gerçekten hiç düşünmeyeceğim şeyler yazıyordu. Bundan sonra içimde bir kaygı olamaya başladı. Bu kaygıdan da şimdi ders çalışamıyorum. Zaten özel hayatımda bir takım sorunlar var bir de bu gelince çok kapandım. Lütfen kaygı ve stresi nasıl atlatabilirim? Bu yoldan geçenler bana tüyor verirse çok sevinirim.

Kesinlikle strese girmene gerek yok. Akışına bırak olacak olan bir şekilde seni bulur ister iyi bir lisede oku ister kötü bir lisede sen sen ol yeter kimsenin bakısı altında kalma kendini nasıl güçlü hissediyorsan öyle ol ve babanı da bu konuda takdir ettim anladığım kadarı ile sana baskı yapmıyor sen sen olduğun sürece her şey olacağına varır.

Tamam. Merak ettiğim için soruyorum Anadolu/Fen Lisesi'nin meslek lisesine göre güzel olmasının sebebi ne?
Hocalar ve öğrenciler, eğitim kalitesi daha yüksek. Liseye gitmiyorum ama bu belli, insanlar boş yere çabalamıyor Anadolu/Fen için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı