Dershane Sözleşmesi İptaline Kaç Lira Alırlar?

OLİTA HAYDAR

Kilopat
Makaleler
3
Yer
DOĞU ROMA IMPARATORLUĞU
Malum COVID-19 nedeni ile okullar tatil edildi. Dershaneler de kapalı. Mart ayının taksidini zaten ödeyeceğim. Bir sorum var. Uzaktan eğitim vb yapacaklarmış. Sözleşmeyi yüz yüze yaptık yani yüz yüze eğitim için. Uzaktan eğitim bir işe yaramayacak. Onu izleyene kadar YouTube'da izlerim daha mantıklı. Sizce kaydı iptal etsem kaç lira isterler? Bu işler nasıl olur bir fikriniz var mı? İşlerimiz cok düstü. Pazarcıyız. Babam çaktırmıyor ama biraz sıkıntıdayız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesela, sözleşme 1 yılsa, 6 aylık bir süre kalmışsa 6 ayın taksidini peşin vereceksin bence. Ya da devam etmesen de her ay taksit taksit ödeyeceksin. Bence bu şekildedir. Bankadan kredi alıyorsun ya taksit taksit ödüyorsun ya da tek seferde hepsini ödeyip krediyi kapatıyorsun. Bu da ona benziyor, para yerine hizmet alıyorsun ve borçlanıp taksidini ödüyorsun.
En iyisi ilgili kurumu arayıp, bilgi almanız. Sözleşmeyi biz yapmadık sonuçta, belki bu dönem için ücret alınmayabilir ama dediğim gibi en doğru kaynak dershanenin kendisi.

Belirtilen tarih arasında ve belirtilen aylık taksit için imza atıldıysa ( 18 yaşından küçükseniz velinizin imzası dikkate alınır ) o iş zor. Çünkü imza olduğu için bu borcun ödenmesi lazım. Bankadan kredi çekilmiş gibi. Ya dershane yönetimi insafa gelir sözleşmeyi yırtar ( dershanelerin derdi para olduğu için bu zor bir ihtimal ) ya da devlet bunun için bir yasa çıkarır.

Son düzenleme:
Aynı durumdan ben de mağdurum malesef. Sonuçta dershanelerin çalışması yasak değil mi? Bütün veliler birlik olup parayı ödemese bir şey yapamazlar bence. Ellerinde belge de olsa olağan üstü bir durum var zaten şu an.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı