Dershaneye gitmeli miyim?

Roofdoor

Hectopat
11. sınıftayım, meslek lisesinde bilişim bölümünde okuyorum ve fizik, kimya ve biyoloji derslerimiz yok. Üniversitede yazılım ile ilgili bir bölüm okuyacağım zaten. Üniversite sınavına hazırlanmaya başladım. Ailem okul olmadığından ve dersleri tamamen öğrenemediğimden dolayı dershaneye git diyor ama ben biraz gereksiz buluyorum, arada kaldım. Oraya vereceğim para ile test kitapları alırım ve YouTube'dan çalışırım, bu bana biraz daha mantıklı geliyor ya da dershanede daha mı disiplinli olurum? Sizce gitmeli miyim yoksa gitmemeli miyim?

Dershaneye para vermek yerine evde çalışmak bana kalırsa daha mantıklı. Yüzyüze benim için daha verimli derseniz gidin ama böyle bir durum yoksa gitmenize de bir gerek yok. Bence

11. sınıftayım, meslek lisesinde bilişim bölümünde okuyorum ve fizik, kimya ve biyoloji derslerimiz yok. Üniversitede yazılım ile ilgili bir bölüm okuyacağım zaten. Üniversite sınavına hazırlanmaya başladım. Ailem okul olmadığından ve dersleri tamamen öğrenemediğimden dolayı dershaneye git diyor ama ben biraz gereksiz buluyorum, arada kaldım. Oraya vereceğim para ile test kitapları alırım ve YouTube'dan çalışırım, bu bana biraz daha mantıklı geliyor ya da dershanede daha mı disiplinli olurum? Sizce gitmeli miyim yoksa gitmemeli miyim?

Mezunum. Kasım da dershaneler kapatıldığından beri gitmiyorum evden çalışıyorum YouTube vb. edebiyatın yarısı, limit türev integral gibi konuları bitirdim kısacası sana kalmış.

Ben 8.sınıfta LGS için dershaneye gitmiştim. Benim için tamamen zaman kaybı oldu. Gitti 4000TL. Matematikten 4 doğru yapmıştım, belki 20000TL verseydim Full yapabilirdim, diye ailemle dalga geçmiştim.

Şu an dershaneye gidiyorum bana uyguna geldi 7K'ya kapattık fakat gerek yok. Gitmek istesen en az 10K para vermeniz lazım ama değmez. YouTube'da yüzlerce kaynak var. Ben de YouTube'dan çalışıyorum ,dershanede ise sadece tekrar olarak gidiyorum. Eğer ben çalışırım diyorsan hiç oraya para ayırmayın kaynak ve ders anlatım kitaplarıyla devam edebilirsin.

Ben yüz yüze eğitimin daha iyi olduğunu düşündüğüm için gitmeyi düşündüm ama baktım en yakın dershane yüzyüze eğitimden çok sınavlara boğuyor öğrenciyi saldım gitmedim evde çalışıyorum. Bol bol test kitabı aldım çözüyorum.12.sınıfta ise zaten okullar her türlü açık oluyor o yüzden düşünmedim pek seneye de.

Yeni konular

Geri
Yukarı