Derslere ezber yaparak çalışmak iyi bir şey mi?

9. sınıf konularında kimya, biyoloji ve fizik ezberle olacak kadar basit, diğer dersler zaten ezber ve mantık kurmana dayalı. Öyle devam edebilirsin ama düzenli tekrar yapman ve matematikte soru çözerek pratik olarak öğrenmen gerek, böylesi daha sağlıklı bence.

Dokuzuncu sınıfın ilk konuları ezber zaten hocam. Önemli olan diğer önemli ve "baba" konulardaki ana bilgileri unutmamak. Lütfen onları mantıksal bir şekilde öğrenmeye çalışın.

Arkadaşlar 9. sınıfım ve genelde ezber yaparak çalışıyorum yaptığım iyi bir şey mi? Mesela kimyada ilk çağda cografyadaki bilim insanlarının hepsini ezberliyorum nasıl yapmalıyım sizce?

Hocam 11 veya 12'ye gecınce TYT kolay gelıyor ama değişiyor kişiden kişiye. Size onerim sınavdan 1-2 gun once yapın yapacaksanız ama çalışırken:
Dersi derste dinleyin.

Eve gidince tekrar edin ve ustune test çözün.
(Bunları yaparken konuları ıyıce öğrenin yani sırf hocanın anlattıgı ıle kalmayın resimli veya kodlu şekilde çalısan hocalar bulun ızleyın YT de)

Öğrenemediğiniz-çözemediğiniz yerleri mutlak ogrenın.

Ve bir de matematık fızık kımya falan ıcın ise formuller çok onemlı.
Hocaların dediği gibi size sorulan sorular çok zor değil hepsi formule ve altyapıya bakıyor mesela size 2+2? Diye soracağpına bunu hıkaye seklıne getırıp 1 sayfa soru yazıyor. Kısacası kitap okuyun hıkayenın ıcınden istenenleri bulmanız gerekıyor. Formullerı es gecmeyın yanı.
Yazdıklarımı ben yapsam okul birincisi olurdum ama kendin uygulamayıp başkasına onermen? Bilmiyorum. Dediklerim boş taktıkler değil.

Daha yolun başındasınız düzenli çalışıp tekrar edip test çözerek ıyı yerlere gelebılırsınız.

Geri
Yukarı