Derslere odaklanamıyorum

farscer

Decapat
Daha fazla  
9. sınıfa geçtim 2 gün sonrada okullar açılıyor. Matematikten bir tık korkuyorum çünkü LGS'de bütün her şey iyiyken matematiğim kötü olduğu için iyi bir yere gidemeyip ortalama bir liseye yerleştim ders çalışmak benim kitabımda yok denilebilir her şeyi denedim ama odağımı sürekli kaybediyorum hiç ara vermeden çözdüğüm tek deneme LGS okulda falan olan denemelerde de sorularla ilgilenmeyi bırakıp resim falan çizmeye başlıyordum kısaca bu yüzden ders çalışamıyorum ders çalışmayınca matematikte yapamıyorum ama siz benden daha iyi biliyorsunuz ki eğitim sistemimizde zeki olunmak için matematik yapmak gerek abilerim önerilerinize ihtiyacım var. (not ekliyim ders dinlerken de aynı şey dersi dinlerken kafamda hep farkı şeyler dönüyor hayal falan kuruyorum eve gelince yapacağım FIFA kadromu falan düşünüyorum yani orada da büyük sıkıntım var)

9.sınıf matematiği zor değildi bana göre gerçekten LGS soruları zordu farkındayım ben 2021 yılında girmiştim o sene daha bir zordu ama emin ol en azından şu anda gördüğüm kadarıyla yeni nesil dedikleri o soru tipleri neredeyse yok fakat ileride seçimle beraber sistem değişir, müfredat değişir o zaman bilemem.

9.sınıf matematiği zor değildi bana göre gerçekten LGS soruları zordu farkındayım ben 2021 yılında girmiştim o sene daha bir zordu ama emin ol en azından şu anda gördüğüm kadarıyla yeni nesil dedikleri o soru tipleri neredeyse yok fakat ileride seçimle beraber sistem değişir, müfredat değişir o zaman bilemem.

Bence müfradat değişince gelen hükümet gelecek senelerde seçilmek için kolaylaştırabilir ama bilmiyorum kimin ne yapcağı kestirilmiyor bu ülkede bu şeyiniz içimi rahatlatdı.

Burada olay disiplin. Yani ders çalışmaya alışkın olmaman, bu uzun bir süreç. Her gün süreklilik sağlayıp yarım saat bile olsa ders çalışman lazım, istersen saat yerine test veya soru sayısı olarak bakabilirsin, her gün arttırdıkça alıştığını, senin için su içmekten farksız olduğunu fark edeceksin, bu olay böyle işliyor. 9.sınıfın başında olman da çok güzel bir avantaj, 12.sınıfa gelene kadar bu konuda canavar olursun.

Burada olay disiplin. Yani ders çalışmaya alışkın olmaman, bu uzun bir süreç. Her gün süreklilik sağlayıp yarım saat bile olsa ders çalışman lazım, istersen saat yerine test veya soru sayısı olarak bakabilirsin, her gün arttırdıkça alıştığını, senin için su içmekten farksız olduğunu fark edeceksin, bu olay böyle işliyor. 9.sınıfın başında olman da çok güzel bir avantaj, 12.sınıfa gelene kadar bu konuda canavar olursun.

Hafiften konulara girmeye başlayınca hocalar o zaman 1 test kitabı alıp o konuları bitirmeye çalışayım.

Kanka sakın ipin ucunu kaçırma. Sonra benim gibi obp puanım neden aşırı düşük diye üzülürsün. Ben 12. sınıftayım. Geçmişte yediğim haltları temizlemekle uğraşıyorum. Bu dediğim gibi düşüncelere kulak asarsan bir nevi motive olursun. Biraz kendini zorlaman ve ileriyi düşünmen gerek.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı