Derslere vakit ayıramıyorum

Hedefin yok çünkü. 8. sınıfta mantıklı düzeyde çalıştım ve 1.9'a girdim. Şimdi yatıyorum, aslında yatıyorum denemez kendimi başka alanlarda geliştiriyorum. Ders anlamında çok bir şey yapmıyorum, zaten bahanem var Kanada'ya taşınıyorum diye.

Bilgisayarınızı kaldırın. Monitörü ailenize verin bilmediği bir yere koysun. Derslerinizi bitirince ödül olarak monitörü ailenizden alın ve oynayın. Böyle yapa yapa derse alışacaksınız, yapamadığınız zaman kendinizi kötü hissedeceksiniz belki bir çözüm olabilir.

Her şey önceden iyi gidiyordu bu günlere gelene kadar.
Masanın başına gidince canım ders çalışmak istemiyor.
Normalde dersleri seven biriyim ne yapsam çalışınca sıkılıyorum, başka şeyler yapmak istiyorum. Ama çalışmam gerek.
Bunu nasıl çözebilirim?
Bu vaki ayıramamak değil de ayrımamak gibi. Ders çalışmaya kendini zorla başlat. 10 dakika sonra alışırsın zaten.

Ben bu sorunu açıklıyayım size bende de vardı ama ben bu aralar atlattım şu anda LGS öğrenciyim ve lise kazanmam gerekiyor ilk önce babanızla veya annenizle eğer şunu kazanırsam bana bunu alır mısın diye konuşmalısınız veyahut bunu yapamıyor veya yapmak istemiyorsanız direk olarak herhangi bir gün direk derse dalın önce açın dersi anlayana kadar çalışın sonrasında ise soru çözün ve zevki artacak.

Bu sorun içine telefonu almayacağım diye kendinizi uyarın bende de vardı ama ben artık daha az vakit ayırıyorum veya hesabınızı dondurun.

Süreli çalışmak mı süresiz anlayana kadar çalışmak mı?

Hedefin yok çünkü. 8. sınıfta mantıklı düzeyde çalıştım ve 1.9'a girdim. Şimdi yatıyorum, aslında yatıyorum denemez kendimi başka alanlarda geliştiriyorum. Ders anlamında çok bir şey yapmıyorum, zaten bahanem var Kanada'ya taşınıyorum diye.
Hedefimin olmadığını kim çıkardı.😀

Yaptığınız şey vakit ayıramamak değil, ayırmamak. Vaktinizin tamamını alan bir şey olsaydı ayıramıyor olurdunuz. Belli ki bilgisayar veya başka bir şeyden dolayı kendinizi derse veremiyorsunuz. Kendinizi ders çalışmaya itecek ufak ödüller bulun. Ben ders çalışırken müzik dinlemeyi çok sevdiğimden sırf Eminem'in yeni albümünü dinlemek için ders çalışmaya başlıyordum.

Bilgisayarınızı kaldırın. Monitörü ailenize verin bilmediği bir yere koysun. Derslerinizi bitirince ödül olarak monitörü ailenizden alın ve oynayın. Böyle yapa yapa derse alışacaksınız, yapamadığınız zaman kendinizi kötü hissedeceksiniz belki bir çözüm olabilir.
Bilgisayarım var eski olduğundan oynamıyorum ve kaldırmışım.
Benim aklıma sınavı kazanınca alacağım PC geliyor.😢

Geri
Yukarı