Derslerimi nasıl iyileştirebilirim?

StatelyBaton378

Hectopat
Merhaba 10 sınıftayım 1. dönem ortalamam 45 ikincisi 32 yani çok kötüyüm daha çarpım tablosu bilmiyorum tüm derslerim kötü ne yapmalıyım 7. sınıfta saldım dersleri matematikten 1 aldım en son ve ikinci matematik daha açıklanmadı bile ne yapmalıyım? Çok kötü bir durumdayım.

Çarpım tablosunu bilmeyerek 9. sınıfa gelmeniz bile bir mucize. Yaz tatilinden eksikliklerinizi kapatmaya başlayın eksik olduğunuz yerleri. Ama müthiş bir eğitim sistemimiz var ki herkes sınıf geçiyor sanki iyilik olduğu falan sanılıyor öğrenciler için ancak tam tersine zarar. Örnekte de görüyorsunuz.

Eğitim sistemi demeye dilim pek varmıyor lakin size şu öneriyi verebilirim hocalar ile tersleşmeyin hocalar ile aranızı hep iyi tutun çalışın demiyorum lakin biraz da derslere odaklanıp derslerde defterinize notlarınızı iyi alıp akşamları da tekrar yaparsanız geçersiniz.

Merhaba 10 sınıftayım 1. dönem ortalamam 45 ikincisi 32 yani çok kötüyüm daha çarpım tablosu bilmiyorum tüm derslerim kötü ne yapmalıyım 7. sınıfta saldım dersleri matematikten 1 aldım en son ve ikinci matematik daha açıklanmadı bile ne yapmalıyım? Çok kötü bir durumdayım.
Antrenmanlarla matematik serisinin tüm kitaplarını alırsanız matematiğiniz gelişebilir. Temelden başlattığı için eksiklerinizi kapatabilirsiniz.

Önünüzde zor bir yol var. Dersleri düzgünce dinleyip notlar alın ve akşam gelince çalışın. Eğer temelden eksiğinizin olduğunu düşünüyorsanız temelden başlatan kitaplar alın ya da direkt 5-6-7. Sınıf kitapları alıp çözün. Yaz tatilini de iyi değerlendirin 11. Sınıfta AYT başlayacağı için temelinizi geliştirme şansınız baya düşük olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı