Desktop GTX 1650 vs laptop GTX 1650

ESY

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar birkaç gündür testlere baktığımda masaüstü versiyonundan daha fazla FPS aldığımı fark ettim. Mesela Battlefield V'de GTX 1650 52 FPS alırken aynı yerde ben test ettiğimde 60-62 FPS elde ediyorum. GPU-Z üzerinden ekran kartımı incelediğimde masaüstü versiyonunda 896 shader bulunurken benim kullandığım laptop versiyonunda 1024 shader kullanılmış. Nasıl oluyorda laptop versiyonu masaüstü versiyonundan güçlü olabiliyor bilgisi veya fikri olan herkes yazabilir tartışmaya açığım.

Arkadaşlar birkaç gündür testlere baktığımda masaüstü versiyonundan daha fazla FPS aldığımı fark ettim. Mesela Battlefield V'de GTX 1650 52 FPS alırken aynı yerde ben test ettiğimde 60-62 FPS elde ediyorum. GPU-Z üzerinden ekran kartımı incelediğimde masaüstü versiyonunda 896 shader bulunurken benim kullandığım laptop versiyonunda 1024 shader kullanılmış. Nasıl oluyorda laptop versiyonu masaüstü versiyonundan güçlü olabiliyor bilgisi veya fikri olan herkes yazabilir tartışmaya açığım.

Video çekince FPS düşer ve PC'nin o anki halinede bakar.

1650 laptop modellerinde insaflı davranılıp shader arttırmışlar fakat bu demek değil ki laptoptaki daha iyi. Laptop ile Desktop arasında en az fark bulunan GPU'lardan biri GTX 1650 diyebiliriz. Fakat az da olsa desktop daha performanslı.

Adamın kullandığı işlemci daha güçsüz bir işlemcidir. RAM'ın boyut daha azdır MHz değerleri daha düşüktür.

Benim bildiğim kadarıyla masaüstü bilgisayarlar laptoplara göre daha performanslıdır. Ve diğer parçalarında önemi var ama senin parçaların ile videodaki adamın parçaları aynıysa sebebini bilemem.

Adamın videoda kullandığı işlemci i7 8700K benim işlemcim ise i5 9300H videodan kaynaklı FPS düşmesi olacağını sanmıyorum.
Frekans değeri oluyor markalar arası belki ondan dolayıdır.
Markalar arası fark etse bile sonuçta bu laptop ile karşılaştırılıyor , yani benim kullandığım 1650 modelinin frekansları daha düşük.
1650 laptop modellerinde insaflı davranılıp shader arttırmışlar fakat bu demek değil ki laptoptaki daha iyi. Laptop ile Desktop arasında en az fark bulunan GPU'lardan biri GTX 1650 diyebiliriz. Fakat az da olsa desktop daha performanslı.
Bende ondan bahsediyorum normalde 2-3 FPS de olsa önde olması gerekirken hangi teste baksam daha geride kalıyor.

Adamın videoda kullandığı işlemci i7 8700K benim işlemcim ise i5 9300H videodan kaynaklı FPS düşmesi olacağını sanmıyorum.

Markalar arası fark etse bile sonuçta bu laptop ile karşılaştırılıyor, yani benim kullandığım 1650 modelinin frekansları daha düşük.

Bende ondan bahsediyorum normalde 2-3 FPS'de olsa önde olması gerekirken hangi teste baksam daha geride kalıyor.

Ayarlar aynı mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı