Desktop PC'ye MAC OSX işletim sistemi kurma

Makaleler
6
Daha fazla  
Benim Desktop PC var. Ona Mac OS X kurmayı düşündüm. Kurulur mu ? Kurulursa nereden alınıyor ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir ara Hacintosh vardı. Bu Mac sürümlerini çıkarıyordu. Ama devri geçti sanırım. Bir kere mahkemelik olup milyonlarca dolar ödemek zorunda kaldıklarını okumuştum.

Hayır hocam iş öyle değil, Hackintosh genel bir ad sadece, Linux gibi düşünün. Linux ama binbir çeşit versiyonu var. iAtkos ise bir distro yani bir dağıtım. Bunun farklı farklı türleri var ek olarak para ödemek zorunda kalan Hackintosh grubu değil ki zaten. Onlara gerçek hayatta ulaşmanız mümkün değil. Bir firma Asus'un bir laptopuna Hackos X yükleyerek satıyordu ve Apple bu firmaya dava açmıştı. iAtkos Ufuk adında bir Türk'ün dağıtımıdır oldukça da başarılıdır ancak destek forumları için aynısı söyleyemeyeceğim. Oldukça burnu havadalar. İsterseniz burdan yardımcı olayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaan'ın dediği doğru. Bi ara gerçekten Hackintosh vardı ve Apple lisanslı Mac yüklü PC satıyordu :) Apple dava açtı heriflere :) iAtkos dışında alternatifler neler? Zira ben yakın zamanda böyle bir projem olacak.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı