Despect firması Arctics 1'i onarmadan geri gönderdi

roveniousx

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler, 2. kulaklığım olarak SteelSeries Arctics 1 kullanıyordum. 13 Ocak günü BİM'den almıştım. Kablosu sorunlu olduğu için (normalde silikonla içine yapışık olması gerekiyordu fakat bende öyle değildi) garantiye yollamak istedim. Garanti belgesi ve fatura belgesi ile ürünü garantiye yolladım. Yapılacak tek şey kabloyu içine sokmak olacaktı. Ben yapmak istemedim çünkü garanti dışı kalacaktı.

Her neyse, ürünü gönderdikten sonra bugün kargo geldi. Yapıldı diye sevinip kargoyu açtıktan sonra bir de ne göreyim, hiçbir şey yapılmamış. Önümde sadece bir tane kağıt var bu kadar. Baktım, kağıtta ürünü satın aldığınız firmaya müracaat ediniz yazıyor. Ben de BİM'e götürüp kağıdı gösterdiğimde benden direkt iade işlemleri yapacaklarını söylediler. Kulaklığı 350TL'ye almışım, neden 750TL'lik kulaklığı sırf bu sebepten ötürü iade edeyim ki?

Reddettim, ardından Despect firmasını tekrar aradım ve başka yolu yok mu dedim çünkü iade etmek istemiyorum kulaklığı, hayır sadece iade yapabilirsiniz şu an denildi. Ardından ben yapmak istesem garanti dışı kalır mı diyorum, evet kalır diyor. Yani bu konuda ne yapacağımı cidden şaşırdım sizce ne yapmalıyım?

Bahsettiğim kağıt da budur arkadaşlar.

327d48b5-7d26-436c-95ca-9eb6c24b3eda.jpg

Müşteri hizmetlerine ve tüketici haklarına başvur. Bir kar olursa ancak bu yollarla olur.

Aradım dediğimde zaten despect firmasını arıyorum kral, oradan böyle cevap alıyorum.
Müşteri hizmetlerine ve tüketici haklarına başvur. Bir kar olursa ancak bu yollarla olur.

Tüketici haklarına başvurmaktan başka yol gözükmüyor sanırım.
Bu arada kulaklıkta anlattığım sorun da buydu arkadaşlar. Şunu yapmadan geri gönderdiler ya şaka gibi cidden ya.

Dosya Ekleri

• 139936782_127967989161337_4098380092137780556_n.jpg
    139936782_127967989161337_4098380092137780556_n.jpg
    116 KB · Görüntüleme: 38
Açıkcası bir damla 502 sürüp yerine iterseniz sorun ortadan kalkacak. Madem iade etmek istemiyorsunuz böyle yapabilirsiniz uğraşmamak adına.

Açıkçası bir damla 502 sürüp yerine iterseniz sorun ortadan kalkacak. Madem iade etmek istemiyorsunuz böyle yapabilirsiniz uğraşmamak adına.

İşte o dediğinizi bizzat ben yaparsam garanti dışı kalacağı için hiçbir şey yapamıyorum. Bunu bizzat yetkili servise arayıp sordum.
Aldığınız yerden iade isteyin olmazsa mahkemeye kadar yolu var kim bilir kaç insana aynısını yapmışlardır.

Ben iade istemiyorum işte kral çünkü kulaklığı 350liraya almıştım kulaklık şu an 750 lira, bu sebepten ötürü iade etmek istemiyorum.
Elinizde kağıtta var direkt dava edin gitsin. Böyle güzel bir kanıt her zaman ele geçmez :D.

Elimdeki kağıtta kısaca; ürün elimizde olmadığı için değişim yapamıyoruz. Bu yüzden satıcıya bu kağıdı götürün mecbur iade etmek zorunda kalacaklar yazdığı için dava etsem ben suçlu olmam mı birnevi?

Geri
Yukarı