Desteği olmayan anakarta M2 SSD takılabilir mi?

ErenY

Kilopat
A320M-A PRO anakartım var, sanırım bu anakartın M2 SSD desteği yok. Elimde HDD ve SATA SSD mevcut. Yazın M2 SSD almayı düşünüyorum ama herhangi bir şekilde takabilir miyim diye sormak istedim. Taksam SSD'nin verdiği maksimum performansı alabilir miyim?

x1 dönüştürücü ile takarsın takmasına da SATA SSD gibi bir şey olur. Slotun PCIe 2 desteği olması lazım maksimum, bu da x1 üzerinden 500MB/s gibi bir hıza tekabül ediyor.
Yok, PCIe 3 galiba. Başka anakartın bilgisine atıyor nedense. Eğer 3 ise 1GB/s falan görür.

x1 dönüştürücü ile takarsın takmasına da SATA SSD gibi bir şey olur. Slotun PCIe 2 desteği olması lazım maksimum, bu da x1 üzerinden 500MB/s gibi bir hıza tekabül ediyor.
Yok, PCIe 3 galiba. Başka anakartın bilgisine atıyor nedense. Eğer 3 ise 1GB/s falan görür.
Evet PCI-e 3. Almak mantıklı mı yani?

Evet PCI-e 3. Almak mantıklı mı yani?
Seni kurtarmaz o hız farkı, TB'larca dosya aktarmıyorsan hissetmezsin. Tabii SATA SSD'lerin fiyatları çok saçma olabiliyor eğer uyguna bulamazsan takarsın da uyguna SATA disk bulursan al gitsin.

Bence mantikli degil. 500-1000 farki hayatini degistirmez.
Seni kurtarmaz o hız farkı, TB'larca dosya aktarmıyorsan hissetmezsin. Tabii SATA SSD'lerin fiyatları çok saçma olabiliyor eğer uyguna bulamazsan takarsın da uyguna SATA disk bulursan al gitsin.
Evet o yüzden sordum aslında, Sata SSD'lerin fiyatı M2 ile yakın oluyor Sata almak da saçma geliyor. Son sorum ise: Bilgisayarımda SATA mevcut demiştim, bu takılıyken M2 takabilir miyim yanında? Yoksa mevcut SSD'yi çıkarmam mı gerekiyor? 3 Disk kullanacağım yani.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adaptör ile takarsın yanlız nvme ssdler sürükle bırakta hızlı olsada oyunlarda veya uygulamalarda normal ssd den hızı 6 7 kat fazla olmasına rağmen 1.5 2x belki yani youtube da karşılaştırmaları var bakarsan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adaptör ile takarsın yanlız nvme ssdler sürükle bırakta hızlı olsada oyunlarda veya uygulamalarda normal ssd den hızı 6 7 kat fazla olmasına rağmen 1.5 2x belki yani youtube da karşılaştırmaları var bakarsan.
Bazı oyunlar minimum SSD istemeye başladı Alan Wake 2 gibi Hard Disk yüzünden droptan oyunları oynayamadım. Sahip olduğum SSD ise 240 GB bu yüzden almayı düşünüyorum. Yoksa 5-10 saniye erken açılsın gibi bir derdim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı