Çözüldü Desteği olmayan cihaza ROM nasıl portlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Spydea

Hectopat
Makaleler
3
Yer
C:/World/Europe/Turkey/Istanbul/Buyukcekmece
Daha fazla  
Infinix HOT 20 (X6826C) modelini kullanıyorum. Önceki konularda @Alarko Kombi hocam ile konuşmuştuk, GSI ROM'larda parlaklık az olduğu için ROM portalamaya karar vermiştim. Alarko Kombi hocam cihaz ağacı mevzusundan bahsetmişti, bana attığı ağaçta "X6826B" modeline aitti. GitHub üzerinde biraz dolaştım ve "X6826" modeline ait bir ağaç daha buldum. İki ağaç arasında çok bir fark yoktu ve ikisinde de özel bir model koduna ait kod bulunmuyordu (X6826B olandaki kodlar X6826 modeli içindi). Ben bu ağaçları kullanarak LineageOS (veya herhangi bir ROM) naıl portlayabilirim?

X6826 için olan ağaç
X6826B için olan ağaç

Çözüm
Hazır. İndirin ve ayıklayın: https://tmpfiles.org/dl/4525389/init_ve_parlaklik_kontrolcusu.zip

İçinden çıkan brightness_control dosyasını system/system/bin içine yerleştirin. init.rc dosyası ise az önce aldığınız yerdeki ile değişin. İçinden çıkan brightness_control.c ise kaynak kodu. aarch64 clang ile derlenip kullanılabilir. Zaten size verdiğimi derledim. Bu işlemleri yapın.

Mantığıda açıklayayım size...
Hocam önemli gelişme var. sys/class/leds/lcd-bakclight/brightness dosyasından parlaklığı elle 4095 yapınca düzeliyor ama parlaklık çubuğuyla oynayınca bozuluyor hemen. Bunun bir çözümü var mı?
Maximum parlaklık kaynağını değiştirmek lazım gibi. Hangi GSI'yi kullanıyorsunuz? Bağlantıyı paylaşırmısınız?

Hocam önemli gelişme var. sys/class/leds/lcd-bakclight/brightness dosyasından parlaklığı elle 4095 yapınca düzeliyor ama parlaklık çubuğuyla oynayınca bozuluyor hemen. Bunun bir çözümü var mı?
Ve bunu yapmak için sadece echo değer > /sys/class/leds/lcd-backlight/brightness komutunu root ile çalıştırmak yeter.

Maximum parlaklık kaynağını değiştirmek lazım gibi. Hangi GSI'yi kullanıyorsunuz? Bağlantıyı paylaşırmısınız?
LineageOS 19 GSI boot etmedi, Evolution X kullanıyordum. Sabah okula gideceğim için stock flashladım ama.
Ve bunu yapmak için sadece echo değer > /sys/class/leds/lcd-backlight/brightness komutunu root ile çalıştırmak yeter.
Her parlaklık değiştirdiğimde uğraşmak istemiyorum hocam ya.

GSI: GSI - Browse /Evolution-X at SourceForge.net

Hocam maksimum parlaklıkta da 4095 yazıyordu ama.

Tamamdır.

@Spydea ayarlarda 'Phh Treble Settings ==> Misc Features ==> Set alternative brightness curve' seçeneğini aktifleyin, ve parlaklığı değiştirmeyi deneyin. Sonuç nasıl oluyor? Aynımı?
Hocam hemen flashlayıp geliyorum :).

Wipe Data yapmamışım 5 dakikadır bootlooptayım :D.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı