Çözüldü Desteği olmayan cihaza ROM nasıl portlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Spydea

Hectopat
Makaleler
3
Yer
C:/World/Europe/Turkey/Istanbul/Buyukcekmece
Daha fazla  
Infinix HOT 20 (X6826C) modelini kullanıyorum. Önceki konularda @Alarko Kombi hocam ile konuşmuştuk, GSI ROM'larda parlaklık az olduğu için ROM portalamaya karar vermiştim. Alarko Kombi hocam cihaz ağacı mevzusundan bahsetmişti, bana attığı ağaçta "X6826B" modeline aitti. GitHub üzerinde biraz dolaştım ve "X6826" modeline ait bir ağaç daha buldum. İki ağaç arasında çok bir fark yoktu ve ikisinde de özel bir model koduna ait kod bulunmuyordu (X6826B olandaki kodlar X6826 modeli içindi). Ben bu ağaçları kullanarak LineageOS (veya herhangi bir ROM) naıl portlayabilirim?

X6826 için olan ağaç
X6826B için olan ağaç

Çözüm
Hazır. İndirin ve ayıklayın: https://tmpfiles.org/dl/4525389/init_ve_parlaklik_kontrolcusu.zip

İçinden çıkan brightness_control dosyasını system/system/bin içine yerleştirin. init.rc dosyası ise az önce aldığınız yerdeki ile değişin. İçinden çıkan brightness_control.c ise kaynak kodu. aarch64 clang ile derlenip kullanılabilir. Zaten size verdiğimi derledim. Bu işlemleri yapın.

Mantığıda açıklayayım size...
O zaman son işlemleri yapalım. system dizini içinde init.rc adlı bir dosya görüyormusunuz? Eğer var ise sudo chmod 770 system/init.rc komutunu çalıştırın ve sonra onu benle paylaşın. Değişiklik yapacağım.
system dizini derken mount ettiğimiz klasör mü, mount ettiğimiz klasörün içindeki system mi?

Peki diğer system klasöründe var mı?

Onda da yok.
Mount:
1711474490894.png

Mount/system:
1711474526265.png

Tamam, sudo chmod 770 system/init && sudo chmod 770 system/init.environ.rc komutunu çalıştırın ve init ile init.environ.rc yi bana gönderin.

sudo chmod 770 system/init && sudo chmod 770 system/init.environ.rc
chmod: askıda kalan sembolik bağ 'system/init' üzerinde çalışılamıyor
Hocam init yazan dosya zip haline getirilemiyor, /system/bin/init'in kısayoluymuş.
init.environ.rc:init.environ.zip

Yeni konular

Geri
Yukarı