Desteklenmeyen Çözünürlük Sorunu

Sertancaki

Hectopat
Arkadaşlar laptobumu monitöre bağladığım da sadece 2. ekranı seçince 1920x1080 yapmam gerekiyor. Yanlışıkla yüksek bir çözünürlük seçtim ve kaydettim. Sonrasında 2. ekrana aktar dediğimde monitör göstermiyor ve bu sebeple ayarları değiştiremiyorum. Diğer yenile, genişlet gibi yerlerde ayarları da değiştirmek mümkün değil ne yapmalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlayamadın sanırım. Monitöre bağlı laptobum. Monitor de sorunlu falan değil. Sadece 1920x1080 fakat pc 2500xXXX gibi bir şeye ayarlı ondan göstermiyor. Ayarları azaltmam için benim 2. ekrana yansıt deyip sahip olduğu çözünürlüğü aşağı çekmem gerek. Fakat yinele, genişlet gibi seçeneklerde o ayarlara ulaşamıyorum. Mecburen 2. ekrana yansıtmalıyım sadece oradan değiştirmeliyim. Ama 2. ekrana yansıtınca göstermediği için bir şeyi ayarlarla oynayamıyorum.

Harici monitörü Bir bilgisayar veya bir cihaza bağlayıp çözünürlüğü düşürün. Sonra leptop da kullandığınız çözünürlüğü düşürün ve monitörü leptop'a bağlayıp Monitörde auto tuşu varsa basın. Geçişi tekrar yapmaya çalışın.

Çok güzel diyorsunuz da monitör ile bir problem yok başka bilgisayara takmama gerek yok. Ayar sadece laptop ile ilgili. Monitöre 2500xXXX çözünürlükte bir sinyal gönderiyor o da göstermiyor hali ile. Onu indirmem için benim yansıtma ayarlarından yalnızca 2. ekran seçeneğini seçmem gerekiyor. Fakat onu seçtiğim zaman görüntü gelmiyor dediğim gibi ve gelmediği için de ayarları yapamıyorum. Normal, yinele ve genişlet seçeneklerinde ise ayar yapıldığında sadece onlar için geçerli oluyor . Benim 2. ekran deyip ayar yapmam gerekiyor ki bu durumda imkansız sanıyorum.

Çok güzel diyorsunuz da monitör ile bir problem yok başka bilgisayara takmama gerek yok. Ayar sadece laptop ile ilgili. Monitöre 2500xXXX çözünürlükte bir sinyal gönderiyor o da göstermiyor hali ile. Onu indirmem için benim yansıtma ayarlarından yalnızca 2. ekran seçeneğini seçmem gerekiyor. Fakat onu seçtiğim zaman görüntü gelmiyor dediğim gibi ve gelmediği için de ayarları yapamıyorum. Normal, yinele ve genişlet seçeneklerinde ise ayar yapıldığında sadece onlar için geçerli oluyor . Benim 2. ekran deyip ayar yapmam gerekiyor ki bu durumda imkansız sanıyorum.

Dostum o zaman şöyle yapacaksın.

1-) Fareyi 2. Monitörün 1920x1080 çözünürlüğü üstünde tutacaksın.
2-) Sadece harici monitöre geçiş yapacaksın.
3-) Hazır üstünde olduğundan tıkla ve "Enter" bas.

%90 çalışacaktır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı