Desteklenmeyen işlemci ile Windows 11'e geçilirse sorun olur mu?

Teknik Servis

Hectopat
Yer
Mardin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Güç Kaynağı: FOEM 300W PSU
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i3 CPU 540 @ 3.07GHz
Ram: 6,00 GB (4+2) DDR3 1333MHz Nanya+Elixir RAM
Ekran kartı: Nvidia GeForce 210 1GB / İntel HD Graphics
Anakart: Exper H55H-CM V1.0 LGA 1156
Monitör: Samsung Syncmaster S19B310 1366X768P HD
Depolama birimi 1: Samsung HD503HI 500GB 5400RPM 16M
Depolama birimi 2: Seagate Video HDD 500GB 5900RPM 8M
Depolama Birimi 3: Seagate Momentus Thin HDD 500GB 5400RPM 16M
Meslek
Öğrenci
RAM
16 GB 2400MHz Single Channel Kingston onboard ram
SSD veya HDD modeli
Seagate Mobile HDD 1TB/ Micron 256gb M.2 NVMe SSD
Ekran kartı
Nvidia GeForce GTX 1050/İntel HD 630
Anakart
Asusu Vivobook PRO N580VD
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i7-7700HQ CPU @ 2.80 GHz
Desteklenmeyen işlemcili bir bilgisayara Windows 11 yüklenir mi?
Yüklenirse herhangi bir sorun ile karşılaşır mıyım?
Windows 11'i desteklenmeyen işlemciye sahip bir bilgisayara nasıl yükleyebilirim?

@Yener K. Hocam siz ne dersiniz?

Bir sorun yaşamazsın. Bende desteklenmeyen işlemci ile Windows 11 kullanıyorum. Şu videoyu izleyerek yükleyebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Desteklenmeyen işlemcili bir bilgisayara Windows 11 yüklenir mi?
Yüklenirse herhangi bir sorun ile karşılaşır mıyım?
Windows 11'i desteklenmeyen işlemciye sahip bir bilgisayara nasıl yükleyebilirim?

@Yener K. Hocam siz ne dersiniz?

Belirttiğim işlemcide ciddi bir güvenlik açığı olduğundan dolayı geçmedim. Ve buradan geçmeyi düşünen arkadaşlar ada söylüyorum, bu türden bir işlemciniz var ise Windows 11ekesinlikle geçmeyin tavsiye de etmeyin.

Belirttiğim işlemcide ciddi bir güvenlik açığı olduğundan dolayı geçmedim. Ve buradan geçmeyi düşünen arkadaşlar ada söylüyorum, bu türden bir işlemciniz var ise Windows 11ekesinlikle geçmeyin tavsiye de etmeyin.

Bir sorun çıkacağını sanmıyorum Rufus ile yazdırılınca otomatik bypass ediyor zaten şartları vesaire ayrıca bende desteklenmeyen Ryzen 5 2500U Mobile ile kullanmıştım bir sorun çıkmamıştı.

Bir sorun çıkacağını sanmıyorum Rufus ile yazdırılınca otomatik bypass ediyor zaten şartları vesaire ayrıca bende desteklenmeyen Ryzen 5 2500U Mobile ile kullanmıştım bir sorun çıkmamıştı.

Intel Core i7 7700HQ Kaby Lake serisinde bir işlemci olduğundan dolayı ve kaby Lake serisinde güvenlik açığı olduğundan dolayı böyle bir mesaj yazdım. Geçmek isteyenler geçebilir, kasma donma yaşamaz. Fakat ciddi bir güvenlik açığından dolayı bilgileri tehlikeye girebilir.

Geri
Yukarı