Rehber Desteklenmeyen tarayıcılarda Kaspersky website engellemeyi aktifleştirme

Ömer Emin

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Dünya
Daha fazla  
Vivaldi, Brave, Opera ve desteklenmeyen diğer tarayıcılar için geçerlidir. Bu yöntem sadece Kaspersky'de değil Bitdefender, ESET gibi antivirüslerle çalışacaktır. Bitdefender ve Kaspersky'de çalışıyor ama ESET'te test etmedim.
Windows'daki arama ikonuna tıklayın.

Screenshot_1.png

Sonra kullandığınız tarayıcının adını yazın.

Screenshot_2.png

Ben Brave kullandığım için Brave yazdım. Dosya konumunu aça tıklıyoruz.

Screenshot_3.png

Programs isimli bir klasördeyiz. Kullandığımız tarayıcıya sağ tıklıyoruz ve yine dosya konumunu aça tıklıyoruz.

Screenshot_4.png

Tıkladıktan sonra bir tane exe dosyası ile karşılaşıyoruz.

Screenshot_5.png

Bu exe dosyasına sağ tıklıyoruz ve yeniden adlandıra tıklıyoruz.

Screenshot_6.png

Sonra exe dosyasının ismini eğer tarayıcınız Chromium tabanlı ise ismini chrome.exe olarak değiştirin eğer Firefox tabanlı ise tarayıcının ismini firefox.exe olarak değiştirin.

Chromium tabanlı tarayıcılar: Brave, Vivaldi, Opera, Opera GX, Comodo Dragon...
Firefox tabanlı tarayıcılar: Pale Moon, Basilisk, LibreWolf, Tor, Comodo IceDragon...

Yeniden adlandırdıktan sonra tarayıcıyı yeniden başlatın.

Bunların hepsini yaptıktan sonra bu siteye girin.

Eğer antivirüsünüz siteyi engellediyse her şeyi çalışıyor demektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu yapınca harici uygulamalardaki linklere basınca yanıt vermiyor uygulama maalesef. Benim için sorun teşkil etmiyor.

Bunu yapınca harici uygulamalardaki linklere basınca yanıt vermiyor uygulama maalesef. Benim için sorun teşkil etmiyor.
Tarayıcı update yaparken de sorun çıkıyor. Eğer bir sorun çıkarsa ismi geri eskisine değiştirin. Sonra update yaptıktan sonra tekrar ismini chrome.exe veya firefox.exe yapın.
Eğer
eklentisini indirirseniz Bitdefender'ın site engellemesini isim değişikliği yapmadan aktifleştirebilirsiniz.
Pale moon veya Basilisk gibi bir tarayıcı kullanıyorsanız aktifleştirmenin tek yolu bu.

Ekran Alıntısı.PNG

Elinize sağlık çok güzel yazmışsınız ama zaten riskli sitelere Kaspersky direkt olarak erişimi reddediyor istesem de bağlanamıyorum + Opera GX'de uyarı veriyor zaten :D.

Brave'de virüslü bir websiteye girdim ve Kaspersky o siteyi engelledi virüslü siteler engelleniyor ama phishing siteleri engellenmiyor.

Geri
Yukarı