Çözüm Detroit Become Human açılmama sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Axii

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Freelancer Filmmaker
Bu yazıyı internette bu sorunu araştıranlar ve bulamayanlar için yazıyorum.

Özellikle Epic Games üzerinden alanlar için, oyun şu anda hatalı ve girince büyük ihtimalle siyah ekran gelip yanıt vermiyor hatası alıyorlar veya yükleniyor ekranı %1'de kalıp yine yanıt vermiyor hatası alıyorlar, şimdi çözümünü göstereceğim.

Öncelikle Detroit Become Human'ı nereye kurduğunuzu bulmanız gerekiyor, standart olarak C: / Program files / Epic Games / detroitbecomehuman klasöründedir.

Dosya konumunu açtıktan sonra oyunun üzerine sağ tık / özellikler / uyumluluk / yönetici olarak çalıştır seçeneğini tikleyin.

Oyuna oyunun dosya konumundan girin ve oyunu dosya konumundan. Exe'li dosyadan açın. Fareye veya hiçbir şeye tıklamadan gölge derleme ekranını bekleyin, ana ekran geldiğinde bir adet kız konuşacaktır o zaman klavye ve mouseye tıklayabilirsiniz. Fakat önemli olan kız gelene kadar hiçbir şeye basmamanız.

Gölge derleme bittikten sonra bir sonraki oturumlarınızda Epic Games lancuher üzerinden açabilirsiniz.

İyi günler...

Çözüm Windows 10 ve Win 8.1'de denenmiş ve çözülmüştür.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Axii Zaten öyle çalıştırıyorum ama o şekilde de bağlanmıyor.

@zizi Bizim gibi dosya konumundan yönetici olarak çalıştırırsan çökme sorununa çare olacaktır yüksek ihtimal. Çünkü özünde bizde de oyuna giriyor. 5 Saniye sonra çöküyor.

@Axii

Aynı sorunu yaşıyordum birkaç gün önce. Yabancı forumlar dahil araştırmadığım yer kalmadı. Oyunu iade etmek üzereydim ki daha sonra oyun konumundaki exe dosyasını yönetici olarak çalıştırmayı denedim ve açıldı oyun. Normalde Steam oyunların bu şekilde exe dosyasına tıklayarak açılmasına izin vermez. O yüzden hiç aklıma gelmemişti.

Şu an epey ilerledim oyunda ancak senin dediğin gibi launcher'dan başlatmaya (yönetici olarak değil) kalktığımda hala giriş ekranında takılıyor. Buluta ve bazı servislere bağlanamıyorum haliyle. Nerde yanlış yaptım acaba?

Launcher'dan yönetici olarak çalıştırmaya kalkarsam da bu hatayı alıyorum:
Yüklediğiniz görseldeki hatayı çözmenizin yolu, Epic Games Launcher'ı da yönetici olarak başlatmaktır. Ben de başta sizinle aynı hatayı almıştım.

Nasıl döneyeceğiz ya, sürekli uyumlu değil hatası alıyorum ben?

RTX 2060 da desteklenmiyorsa daha bir şey demiyorum.
Belki bir yerde hata yapıyorsunuzdur.
Screenshot_1.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı