Detroit: Become Human & Beyond Two Souls Kırıldı

Çalıntı mal kullanan ve anlatığım bozukluğunun ne olduğunu bilmeyen birine laf anlatacak gücüm yok. Telefonunuz, bilgisayarınız falan çalınırsa ki umarım çalınmaz, diğer insanlarla empati kurup belki yaptığınız hatayı anlarsınız.

Çalıntı mal kullanan ve anlatığım bozukluğunun ne olduğunu bilmeyen birine laf anlatacak gücüm yok. Telefonunuz, bilgisayarınız falan çalınırsa ki umarım çalınmaz, diğer insanlarla empati kurup belki yaptığınız hatayı anlarsınız.
Anlatacak gucun degil, anlatamazsin zaten :) Konudan bihabersin cünku. Ac izle alt basliklarini, ögrenirsin ne demek istediğimi :)

Nasil oynamam gerektigini de sana soracak veya senden dinleyecek değilim. Konuya dalip da yobazlik yapmanin bir manasi yok. Bu beni caydirmayacak sonuçta. :)

Sanarsin benim oyunlari bu sekilde kullanmam yapimcilarin şeyinde de sanki, empati kuracakmisim... Meh.

Anlatacak gucun degil, anlatamazsin zaten :) Konudan bihabersin cünku. Ac izle alt basliklarini, ögrenirsin ne demek istediğimi :)

Nasil oynamam gerektigini de sana soracak veya senden dinleyecek değilim. Konuya dalip da yobazlik yapmanin bir manasi yok. Bu beni caydirmayacak sonuçta. :)

Sanarsin benim oyunlari bu sekilde kullanmam yapimcilarin şeyinde de sanki, empati kuracakmisim... Meh.

Benim gücümü sorgulayacak kabiliyette bir insan değilsin. Konudan bir haber değilim hesap alıyorsunuz çalıntı sonra o hesap sahibine dönünce iki hafta sonra patladı diyorsunuz. Yobazlık yapan sensin. Hatta direk hırsızlık yapıyorsun. Yapımcılardan bahsetmiyorum? Hesabı çalının o kişiden bahsediyorum.

Bu hırsızlığa giriyor ve 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası var. 5237 sayılı kanunun 165. ve 167. maddesini okumanı tavsiye ederim. Burada çalıntı mal kullandığını ibaz ediyorsun. Bunun ne olduğunu anlayacak kabiliyette misin?

Bilişim suçuda değil bu. Çalıntı mal aldığın zaman vergi ödemiyor devlete vergi ödeyip bu ürünü almış olanı devletten soğuttun için bunun gibi durumlarda adamın üzerine biniyorlar afları yok. Şimdi ne yapıyorsan yap.

Benim gücümü sorgulayacak kabiliyette bir insan değilsin. Konudan bir haber değilim hesap alıyorsunuz çalıntı sonra o hesap sahibine dönünce iki hafta sonra patladı diyorsunuz. Yobazlık yapan sensin. Hatta direk hırsızlık yapıyorsun. Yapımcılardan bahsetmiyorum? Hesabı çalının o kişiden bahsediyorum.

Bu hırsızlığa giriyor ve 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası var. 5237 sayılı kanunun 165. ve 167. maddesini okumanı tavsiye ederim. Burada çalıntı mal kullandığını ibaz ediyorsun. Bunun ne olduğunu anlayacak kabiliyette misin?

Bilişim suçu da değil bu. Çalıntı mal aldığın zaman vergi ödemiyor devlete vergi ödeyip bu ürünü almış olanı devletten soğuttun için bunun gibi durumlarda adamın üzerine biniyorlar afları yok. Şimdi ne yapıyorsan yap.

Dostum bu ülkede adalet ve hukuk sistemi bile yerli yerine oturmamışken gelip bilişim dünyasından bahsetmek abes kaçıyor gerçekten. Bunları bana söyleyip bir yere varamazsın, haberin olsun. Bu işin arka planında neler döndüğünün farkındasındır. Dünya çapında milyonlarca kişi, dijital ortamda birçok farklı yöntem ile yazılım ve uygulamaları rahatlıkla edinebiliyorlar. Eğer dediğin gibi olsaydı şu an kimse kalmazdı. Ne cracker grubu, ne kullanıcılar ne de hesap satışı yapan satıcılar. Eğitim kurumlarında bile birçok yazılım ve uygulamanın kaçak kullanıldığını biliyorsundur umarım. En azından benim gittiğim yerlerde böyleydi. Umarım anlamışsındır. Konuyu daha da saptırmanın bir manası yok.

Evet ayrıca dediğin doğru, ne yapıyorsam yapayım. :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı