Deus Ex hikaye karmaşıklığı

hayat acimasiz

Kilopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, oyunu yeni bitirdim ve hikayeyi kafamda tam oturtamadım. Loreu ve evrene hakim birisi varsa anlatabilir mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun ingilizce olduğu için biraz zor gelebilir başta ama çok keyiflidir.
Deus Ex'in hikayesi genel anlamda şu. Cyberpunk evreninde geçiyor ve insanlar vücutlarına bazı komponentler takmaya başlıyorlar. Buna oyunda augmentations deniyordu sanırsam. Bunlar yüzünden ortaya çıkan bir takım durumlar oluyor. Örneğin, bunlara sahip insanlar diğerlerinden kendini üstün görüyor ve isyancı bir grup ortaya çıkıyor.
Deus Ex Mankind Divided'da ise 3 ana olay var.:
1) Metro patlaması sırasında vücüdumuza yerleştirilmiş augmentations. Bunların nasıl vücüdumuzda olduğunu bulmaya çalışıyoruz.
2) İlluminati.
3) Augmentationlara sahip olduğu için kendini üstün gören insan topluluklarına karşı verilen mücadele.

Oyun ingilizce olduğu için biraz zor gelebilir başta ama çok keyiflidir.
Deus Ex'in hikayesi genel anlamda şu. Cyberpunk evreninde geçiyor ve insanlar vücutlarına bazı komponentler takmaya başlıyorlar. Buna oyunda augmentations deniyordu sanırsam. Bunlar yüzünden ortaya çıkan bir takım durumlar oluyor. Örneğin, bunlara sahip insanlar diğerlerinden kendini üstün görüyor ve isyancı bir grup ortaya çıkıyor.
Deus Ex Mankind Divided'da ise 3 ana olay var.:
1) Metro patlaması sırasında vücüdumuza yerleştirilmiş augmentations. Bunların nasıl vücüdumuzda olduğunu bulmaya çalışıyoruz.
2) İlluminati.
3) Augmentationlara sahip olduğu için kendini üstün gören insan topluluklarına karşı verilen mücadele.
Human Revolution'u yeni bitirdim. Ana konuyu anladım ama karakterler arası bağları anlamadım Darrow ve Sarif arasındaki gibi. Ve Megan'ı kaçıran Darrow'muydu, Sarif'de işin içinde mi içindeyse neden izin verdi gibi sorular.

Geri
Yukarı