Dev-C++ "Source file not compiled" hatası

Derleyici arka planda çalışıyor olabilir. Onu kapatmayı deneyin görev yöneticisinden. Olmazsa IDE'yi yeniden başlatın. Ayrıca Orwell Dev C++ indirdiğinizden de emin olun, Sourceforge'da var kendileri.

C, C++ gibi diller compile edilmeye ihtiyaç duyarlar. Python gibi yorumlanan bir dilden geçtiysen compile kavramına uzak olabilirsin. Compile nedir? Compile, daha üst seviye olan bir dili daha alt seviye olan bir dile çevirme işlemidir. Senin yazdığın C kodunu işlemci üzerinde çalışabilecek hale getirir.

Kısaca yapman gereken şey, "run" yerine "compile and run" butonuna basmak.

Derleyici arka planda çalışıyor olabilir. Onu kapatmayı deneyin görev yöneticisinden. Olmazsa IDE'yi yeniden başlatın. Ayrıca Orwell Dev C++ indirdiğinizden de emin olun, Sourceforge'da var kendileri.
Yine olmadı.
Kısaca yapman gereken şey, "run" yerine "compile and run" butonuna basmak.
[/QUOTE]
2 şekilde de denedim olmuyor.

2 şekilde de denedim olmuyor.
Ben Dev C++ kullanmayalı yıllar oldu. Kendi C ve C++ ödevlerimde codeblocks kullanıyorum ve codeblocks'u indirirken derleyiciyi indirip indirmeyeceğini seçiyorsun. Aynı şey Dev C++ için de geçerliyse, derleyiciyi hiç kurmamış olabilirsin. O yüzden compile edemiyor olabilirsin. Programı bir silip, buna dikkat ederek tekrar kurmanı öneririm. İndirmen gereken "mingw"li versiyon.

İndirdikten sonra herhangi birşey yapmama gerek var mı?
Bilgisayarı bir nedenden dolayı formatlamıştım ve yüklemeyi denedim sorun çözüldü. Bilmiyorum belki başka çözümleri de vardır ama yine de ben böyle çözdüm işine yarayacak olabilir diye yazıyorum. İyi günler yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı