Devam etmek için bir yönetici kullanıcı adı ve parolası girin uyarısı

umix353

Kilopat
Herhangi bir programı açmak istediğimde, denetim masasına girmek istediğimde, bilgisayar simgesine sağ tıklayıp yönet dediğimde devam etmek için bir yönetici kullanıcı adı ve parolası girin uyarısı alıyorum. Normalde administratorde şifre yok boş girdiğimde .exe dosyası bulunamadı hatası alıyorum. İnternette tam ve net bir çözüme ulaşamadım. Sistemi tekrar yüklemeden önce ne yapılabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
111.PNG

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp ve aşağıdakini yazar mısın?
Net user administrator /active: Yes.

Dostum yardım eder misin 7 sene geçmiş aradan ama dediğini yaptım ve resimdeki uyarıyı aldım.
Virüs bulaşmasının imkanı yok daha bu gün aldım laptopu ve her şeyim orijinal oyunlar vs.

Merhaba. Pek çok kişi bu sorunla karşılaşmış. Aynı sorunla ben de karşılaştım. Parolayı kaldırmak için ayarları kurcalarken yanlışlıkla Guest hesaba çevirdim Youtube'da bir arkadaş gayet güzel açıklayıcı bir video çekmiş. İsteyenler şuradan ulaşabilir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Başlamadan önce bilgisayarınızda parola varsa onu kesinlikle bilmeniz gerekiyor yoksa yapamazsınız. Ve eğer bilgisayarınızın Administrators kullanıcısını silmişseniz yine bir şey yapamazsınız.

Kısa bir özet şeklinde geçmek gerekirse sırasıyla şöyle yapıyoruz.
1- Win+S -> Ayarlar
2- Güncelleştirme ve Güvenlik -> Kurtarma -> Gelişmiş Başlangıç

ft1.jpg

Burada bilgisayarı Güvenli Moddan çalıştıracağız.
Güvenli moddan çalıştırmayı internetten bulabilirsiniz. Gayet kolay ve herhangi bir risk yok yani korkmayın. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda güvenli mod kapanıyor.
Güvenli moda girdiğimizde pek çok yoldan düzeltebiliriz ancak bende olduğu gibi sizde de arama kısmı çalışmazsa diye garanti yolu anlatıyorum.

1- Win+R
Çalıştır yerine " netplwiz " yazıyoruz. Burada normal modda karşımıza çıkmayan administrator şifremizi isteyecek. Buraya varsa bilgisayar şifremizi yazıyoruz, eğer yoksa boş bırakıp direkt evet diyoruz. Daha sonra karşımıza gelen ekranda şu adımları izliyoruz;

ft2.jpg

2- Burada 2 tane hesap olması gerek. Kullanıcı adını sizin koyduğunuz ve Administrator. İsmini sizin koyduğunuzu seçin ve özellikler deyin.

3- Ve son olarak hangi kullanıcı seçiliyse "Yönetici" yi seçin ve Tamam'a basın. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve sorununuz çözülmüş olacaktır. Eğer bir sorununuz olursa önce videoya bakıp sonra hala çözemediyseniz altına sorabilirsiniz. Herkese bol şans :)

Geri
Yukarı