"Devam etmek için bir yönetici kullanıcı adı ve parolası girin" uyarısı

sky007

Decapat
Bu uyarıyı alıyorum ve evet seçeneği yok(hangi uygulamaya girersem gireyim aynı uyarıyı veriyor ve yine evet seçeneği olmuyor), yaptığım çözüm denemeleri:
-PowerShell'den administrator hesabını aktifleştiremiyorum çünkü aktifleştirme kodunu girmek için yönetici olarak çalıştırmam gerekiyor ve yine aynı uyarıyı veriyor.
-Bilgisayarı Shift'e basılı tutarak yeniden başlatıp ordan CMD'ye kodu giriyorum "komut başarıyla tamamlandı" diyor fakat yine administrator hesabını göremiyorum.
-Yönetici olarak hiçbir uygulamayı başlatamıyorum, administrator hesabımın şifresi yok, kullanıcı gruplarında da aynı uyarıyı veriyor yönetici olarak çalıştırma içeren çözümlerin hiçbiri işe yaramıyor teşekkürler.

WhatsApp Image 2020-03-26 at 17.58.21 (1).jpeg

Bu uyarıyı alıyorum ve evet seçeneği yok(hangi uygulamaya girersem gireyim aynı uyarıyı veriyor ve yine evet seçeneği olmuyor), yaptığım çözüm denemeleri:
-PowerShell'den administrator hesabını aktifleştiremiyorum çünkü aktifleştirme kodunu girmek için yönetici olarak çalıştırmam gerekiyor ve yine aynı uyarıyı veriyor.
-Bilgisayarı Shift'e basılı tutarak yeniden başlatıp oradan CMD'ye kodu giriyorum "komut başarıyla tamamlandı" diyor fakat yine administrator hesabını göremiyorum.
-Yönetici olarak hiçbir uygulamayı başlatamıyorum, administrator hesabımın şifresi yok, kullanıcı gruplarında da aynı uyarıyı veriyor yönetici olarak çalıştırma içeren çözümlerin hiçbiri işe yaramıyor teşekkürler.

Eki Görüntüle 521201

Çözümü bulduysan paylaşır mısın? uğraşıp duruyorum.

Çözümü buldum, bilgisayarım eski olduğu için eski tarz PS2 girişli bir klavye taktım, bilgisayarı güvenli modda CMD modunda açtım ardından komut istemine:
- net user administrator /active:yes
yazdım, ardından Administrator hesabından izin işlemlerini halledip Windows PowerShell'e
- net user Administrator /active:no
yazdım ve işlemler bitti.
8 yaşındayken bu çözümü denemiştim 2010 yılında olmuştu, şans eseri aklıma geldi denedim oldu fakat neden böyle bir sıkıntı var onu bilmiyorum, USB girişli bir klavyeyi çalıştıramadım.

Çözümü buldum, bilgisayarım eski olduğu için eski tarz PS2 girişli bir klavye taktım, bilgisayarı güvenli modda CMD modunda açtım ardından komut istemine:
- net user administrator /active: Yes
Yazdım, ardından administrator hesabından izin işlemlerini halledip Windows PowerShell'e
- net user administrator /active: No
Yazdım ve işlemler bitti.
8 Yaşındayken bu çözümü denemiştim 2010 yılında olmuştu, şans eseri aklıma geldi denedim oldu fakat neden böyle bir sıkıntı var onu bilmiyorum, USB girişli bir klavyeyi çalıştıramadım.

Ben de çözümü buldum.
- net user administrator /active: Yes
Bu olayı bende denedim olmadı ve şu şekilde yaptım arkadaşlara yardımcı olsun:
1- Shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlatıyoruz oradan güvenli moda geçip PC'yi yeniden başlatıyoruz.
2- Siyah temalı dört köşede güvenli mod yazması lazım.
3- Kullanıcı denetim ayarlarından administrator hesabında iken asıl kullandığımız hesabın güvenliğini yöneticiye getiriyoruz ardından yine Shift'e basılı tutarak yeniden başlatırıyoruz.
4- Gelen ekrandan nasıl güvenli moda geçtiysek öyle kapatıyoruz.
5- Yeniden başlayacaktır ve sorununuz çözülür.
Çok detaylı anlatmadım daha fazla yardıma ihtiyacı olan bu konuya ya da kendi açtığım -aynı sorunla ilgili- konun altına soru sorabilir.

Dostum bahsettiğin klavye sorununu maalesef bilmiyorum.

Geri
Yukarı