Devam zorunluluğu olmayan hukuk fakülteleri (vakıf) nelerdir?

Berkay3835

Hectopat
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar, ben 20 yaşında olan ve 5 ay önce memurluğa atanan iş hayatına bayağı erken başlayan birisiyim. Hukuk fakültesi okumak istiyorum ancak çalıştığım için devam zorunluluğu olmaması gerekiyor. Bildiğiniz devam zorunluluğu olmayan vakıf üniversitelerini yazabilir misiniz?

Bir avukat olarak söylüyorum. Gerek vakıf üniversitelerinde gerekse de devlet üniversitelerinde yoklamaya çok dikkat etmezler. Üstelik çalışma durumunu hocalara belirttiğin sürece gayet yardımcı olurlar. Normalde devam zorunluluğu yok gibi bir kural olmaz hiçbir fakültenin hiçbir bölümden. Diğer bölümleri bilmem ama hukuk fakültelerinde bu durum için esnek davranıyorlar.

Ben de zamanında okurken, çalışıp okuyan arkadaşlarım, abilerim, ablalarım olmuştu. Eğitimin başladığı ilk zamanlar fakülteye gelip hocalarla tanışıp durumunu anlatıyorlardı ve idare ediliyorlardır.

Hayalin ise bu fakülte, peşinden gitmeye çekinme.

Devam edemeyecekseniz hukuk fakültesine gitmeseniz de olur. Boş veriniz. Lafzi yorum yapamadıktan sonra bir anlamı yok.
Not: Gerçi bu saatten sonra TR'de düzgün fakültede yok ama o da başka bir konu.

Devam edemeyecekseniz hukuk fakültesine gitmeseniz de olur. Boş veriniz. Lafzi yorum yapamadıktan sonra bir anlamı yok.
Not: Gerçi bu saatten sonra TR'de düzgün fakültede yok ama o da başka bir konu.

Alacağım eğitimin kalitesi zerre umurumda değil çünkü şu anda bile avukat olarak mezun olan kişilerin çoğundan fazla mesleki bilgim vardır zabıt katibi olarak adliyede çalışıyorum çoğu şeye hakimim aynı zamanda 2 yıllık adalet meslek yüksekokulunu da Haziran'da bitireceğim inşallah.

Bir avukat olarak söylüyorum. Gerek vakıf üniversitelerinde gerekse de devlet üniversitelerinde yoklamaya çok dikkat etmezler. Üstelik çalışma durumunu hocalara belirttiğin sürece gayet yardımcı olurlar. Normalde devam zorunluluğu yok gibi bir kural olmaz hiçbir fakültenin hiçbir bölümden. Diğer bölümleri bilmem ama hukuk fakültelerinde bu durum için esnek davranıyorlar.

Ben de zamanında okurken, çalışıp okuyan arkadaşlarım, abilerim, ablalarım olmuştu. Eğitimin başladığı ilk zamanlar fakülteye gelip hocalarla tanışıp durumunu anlatıyorlardı ve idare ediliyorlardır.

Hayalin ise bu fakülte, peşinden gitmeye çekinme.
Teşekkür ediyorum motivasyon için kesinlikle okumayı düşünüyorum.

Alacağım eğitimin kalitesi zerre umurumda değil çünkü şu anda bile avukat olarak mezun olan kişilerin çoğundan fazla mesleki bilgim vardır zabıt katibi olarak adliyede çalışıyorum çoğu şeye hakimim aynı zamanda 2 yıllık adalet meslek yüksekokulunu da Haziran'da bitireceğim inşallah
Yüksek lisans deseniz bir nebze de lisansta... Gerçi siz kağıdı (diplomayı) alınca direkt hakim olursunuz artık staj sürenizde geçmiş... Zaten devlet üniversitelerine girişte kolay boşa paranızda gitmesin...

Ben hukuk gibi bölümlerin devamsız olarak bitirilmesine karşıyım. Fikrinize saygı duyarım ama bence devam etmeyecekseniz hiç gitmemelisiniz.

Bende aynı sizin gibi düşünüyordum atanmadan önce ancak meslekte yükselmek için de lisans okuyup mezun olmak gerekiyor. Ayrıca çalışırken okumayı da birçok devlet kurumu destekliyor. Ben de bu hakkımı kullanmak istiyorum. Evet halihazırda örgün okuyan öğrenciler için bu bir haksızlık olarak görünebilir ki bence de öyle oluyor sonuçta ben bir adım önde oluyorum onlara göre ama bende mülakatta 1. olup çabalayarak bu işe 20 yaşımda girmişim onları bunu yapmaktan alıkoyan hiçbir neden yok ayrıca hukuk devam zorunluluğu olmadan çok rahat bir şekilde okunabilecek bir bölüm belki ben işin içinde olduğum için bana öyle geliyordur.

Geri
Yukarı