Çözüldü Devamsızlığı özürlüye çevirmek için en fazla kaç gün geçmesi gerekiyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HCI

Hectopat
Yer
Laboratuvar
Arkadaşlar liseye gidiyorum. Bu dönem hastalandığımdan dolayı bazı günler okula gidemedim. Çok ağır olmadığından dolayı hastaneye de gitmedim bu yüzden rapor alamadım. Şimdi özürsüz devamsızlığım 5 gün. Yarın velim ile okula gidip özürlüye çevireceğiz fakat yaptığım devamsızlığın üzerinden biraz zaman geçti. Yarın gidip özürlüye çevirmeye çalışsam çevirirler mi?

Dosya Ekleri

• 36B82573-8BE8-4DBC-867D-13D8F5EC0F66.jpeg
    36B82573-8BE8-4DBC-867D-13D8F5EC0F66.jpeg
    31,3 KB · Görüntüleme: 83
Çözüm
(7) (Değişik:RG-1/7/2015-29403) Öğrencinin devamsızlık yaptığı süreye ilişkin özür belgesi veya yazılı veli beyanı, özür gününü takip eden en geç 5 iş günü içinde okul yönetimine velisi tarafından verilir ve e-Okul sistemine işlenir. Zorunlu hallerde özür belgesinin teslim süresi okul yönetimince 20 iş gününü aşmamak üzere uzatılabilir.

Devamsızlığınızın üzerinden 5 iş günü geçmişse okulunuz özürlüye çevirmeme hakkına sahip.
Okulun insiyatifine bağlı bizim müdür sınırda olanlar ve belge alacaklar için geçmişden dilekçe yazdırıyor fakat riskli müdürünüze göre değişir.

(7) (Değişik:RG-1/7/2015-29403) Öğrencinin devamsızlık yaptığı süreye ilişkin özür belgesi veya yazılı veli beyanı, özür gününü takip eden en geç 5 iş günü içinde okul yönetimine velisi tarafından verilir ve e-Okul sistemine işlenir. Zorunlu hallerde özür belgesinin teslim süresi okul yönetimince 20 iş gününü aşmamak üzere uzatılabilir.

Devamsızlığınızın üzerinden 5 iş günü geçmişse okulunuz özürlüye çevirmeme hakkına sahip.

Çözüm
Arkadaşlar liseye gidiyorum. Bu dönem hastalandığımdan dolayı bazı günler okula gidemedim. Çok ağır olmadığından dolayı hastaneye de gitmedim bu yüzden rapor alamadım. Şimdi özürsüz devamsızlığım 5 gün. Yarın velim ile okula gidip özürlüye çevireceğiz fakat yaptığım devamsızlığın üzerinden biraz zaman geçti. Yarın gidip özürlüye çevirmeye çalışsam çevirirler mi?
Bizim okulda aynı dönemden olması yeterli. Yani şu an 2. dönemdeyiz ve 2. dönem başından itibaren yapılan devamsızlıkları çevirtebiliyoruz.

başkan bi baksana pazartesi günü disiplin yicem dersin birine girmedim ilk defa yakalanıyorum daha önce hiç birşeyden tutanak vb. almadım bi formadan kınama var cevabı ınstagram varsa ordan yazarsan daha iyi olur ınstagram :xmurat.qw01

Geri
Yukarı