Devamsızlığımın 1 Ay Sonra Yazılması

TBTURK

Hectopat
Yer
Konya
Arkadaşlar başlıktanda anlayacağınız üzere 2 Aralıkta hastanede işim vardı ve okula gidememiştim. Bu 2 Aralıkta okula gitmediğim zamanı bugün (07.01.2020) sisteme geçmişler böyle birşey yapmaya hakları var mı?

Lisedeyken bizde de geç yazılıyordu ama 1 ay kadar uzun süre oluyor muydu hatırlamıyorum. Fakat şunu söyleyebilirim ki gelmediğiniz gün direk geçmiyor yani büyük ihtimalle yapmaya hakları var.

Lisedeyken bizde de geç yazılıyordu ama 1 ay kadar uzun süre oluyor muydu hatırlamıyorum. Fakat şunu söyleyebilirim ki gelmediğiniz gün direk geçmiyor yani büyük ihtimalle yapmaya hakları var.
Şimdi farkettim kasım ayında gelmediğimide bugün yazmışlar bence bu kadar geç yazmaya hakları yok.

Yani aslında burada çok fazla durum söz konusu. Mesela siz gelmediğiniz günden 1 hafta sonra Allah korusun başınıza bir şey gelse ve gelmediğiniz 1 ay sonra yazılırsa belki o zaman dava açma fırsatınız olur çünkü idare şüpheli duruma geçebilir. Tabi bu sadece benim tahminim belki de alakası yoktur. Tamamen sizin dediğinizin doğru olabileceği durumu düşündüm.

Böyle bir durum söz konusu değilse fark eden bir şey olacağını zannetmiyorum tabi işin hukuki boyutunu burada bilen pek yoktur herhalde, araştırmanız lazım.

Yani aslında burada çok fazla durum söz konusu. Mesela siz gelmediğiniz günden 1 hafta sonra Allah korusun başınıza bir şey gelse ve gelmediğiniz 1 ay sonra yazılırsa belki o zaman dava açma fırsatınız olur çünkü idare şüpheli duruma geçebilir. Tabi bu sadece benim tahminim belki de alakası yoktur. Tamamen sizin dediğinizin doğru olabileceği durumu düşündüm.

Böyle bir durum söz konusu değilse fark eden bir şey olacağını zannetmiyorum tabi işin hukuki boyutunu burada bilen pek yoktur herhalde, araştırmanız lazım.
İşin hukuki boyutuyla ilgili bir bilgim yok. O gün hastanede olduğumu ve bundanda kendilerinin haberinin olmasına rağmen yok yazmayız dedikten sonra yok yazdıklari için belki silebilirler. Çok sorun çıkartacaklarını düşünmüyorum ama hâlâ bana mantıksız geliyor 1 ay sonra yok yazılmak.

İlk 2-3 hafta yazmıyorlar çünkü, veli gelip izin dilekçesi verebiliyor veya öğrenci rapor getirebiliyor. Yani kısacası yazmaya hakları var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı