Devamsızlık affı gelir mi?

Bu şekilde düşüne düşüne bozuldu zaten disiplin. En başta öğretmenlerin bu konuda disiplin edinip kimseye acımadan sınıfta bırakmaları gerekiyor.

Böyle düşünüldüğü için kaybediyoruz. Öğrenciler niye okulu tercih etmiyor da özel kursları tercih ediyor, evde çalışmayı tercih ediyor? Ya da öğrencilere okulu nasıl sevdiririz de devam sağlarız diye düşünülmeli. Zorla olmaz daha da sogurlar.

Okulun verimi düzeni gitmediğiniz için olmayabilir mi?

Ortada elli günlük devamsızlık yok. 10 gün var.

Böyle düşünüldüğü için kaybediyoruz öğrenciler niye okulu tercih etmio da özel kursları tercih ediyor evde çalışmayı tercih ediyor ya da öğrencilere okulu nasıl sevdiririz de devam sağlarız diye düşünülmeli zorla olmaz daha da sogurlar.

Öncelikle 8 ders çok fazla zaten. Konuya gelecek olursak gerçekten de çok fazla öğrenci sınıfta kalıyor. Bazı okullar geç devamsızlığı bile sisteme girmemeye başladı.

15 gün altı için gelmeli bence gerisi zaten kalsin.

Zaten sınır 30 gün. Bazı durumlarda aile haberim vardı şu şu günler için derse özürlü devamsızlık şeklinde yazılabiliyor. Çok detaylı bilmiyorum fakat idareyle görüşebilirsin bu konuda.

Böyle düşünüldüğü için kaybediyoruz. Öğrenciler niye okulu tercih etmiyor da özel kursları tercih ediyor, evde çalışmayı tercih ediyor? Ya da öğrencilere okulu nasıl sevdiririz de devam sağlarız diye düşünülmeli. Zorla olmaz daha da sogurlar.

Ortada elli günlük devamsızlık yok. 10 gün var.

10 gün devamsızlık derdine mi düştün yahu 🥴 kalmıyorsun affa da ihtiyacın yok kanka devam et.

Bir kere olay en başında kopuyor, okula geç gelinmesi bir yana okullar kılık kıyafetine dikkat etmeyen zirzoplarla dolu ve buna yönetim bir şey demiyor. Daha en başındayken bunlara çözüm bulup sıkı tutulması gerekiliyor ki bu tipler önce öğretmenlerini sonra da okullarını dikkate alsınlar. Eskiden bu tarz şeylere fazla dikkat ediliyormuş hatta öğrenciyi uzaklaştırma cezası almaya kadar götürüyorlarmış ki öğrenciler bu cezadan korkardı, şimdi ise tatil yaparım kafasıyla bakıyorlar. Eğitim sistemindeki disiplin tamamen değişmeli, buna sizlerin yaptığı devamsızlığa karşı yapılan yaptırımlar da dahil.

Daha Türkçe konuşmayı veya yazmayı bilmeyen insanları lise mezunu diye ortaya salıyorlar, sonra eğitim sistemi çok iyi diyorlar. Eminim ki şu forumda virgülün nerede nasıl kullanılacağını dahi bilmeyen insanlar dolu.

Yeni konular

Geri
Yukarı