Devamsızlık sınırı kaçtır?

Merhaba. 11. sınıfım. Şu anda özürsüz devamsızlığım 9 gün. Özürlü devamsızlığım da 6.5 gün. Ama 5.5 olmalı. 1 gün ben olduğum halde yok yazmışlar. Yani sınır kaçtır? Sınıfta kalıyor muyum?

Özürsüz 10 Özürlü 20 (kabaca böyle detaylı şekilde bir arkadaş anlatmış.)
Yani özürsüz 10.5 olursa kalırsın. Gerçi kalmazsın yine de müdür yardımcısına sildir geç. Ben sildiriyorum veyahut özürlüye çevirtiyorum.

Peki bu Özürsüzü Özürlüye aktarabiliyor muyuz?

Evet hatta direkt sildirebilirsiniz aileniz gelir ise.

Özürsüz 10 Özürlü 20 (kabaca böyle detaylı şekilde bir arkadaş anlatmış.)
Yani özürsüz 10.5 olursa kalırsın. Gerçi kalmazsın yine de müdür yardımcısına sildir geç. Ben sildiriyorum veyahut özürlüye çevirtiyorum.

Evet hatta direkt sildirebilirsiniz aileniz gelir ise.
Mesela özürsüz 6.5 ya. Müdür yardımcısı siler mi gitsek ? Ailemi tanıyor da.

Direkt sildirme diye bir şey yok, "Devamsızlık sildirme" dediğimiz şey Özürsüz devamsızlığın Özürlü devamsızlığa çevrilmesidir.

Ben direkt sildiriyorum. Özürsüzü direkt sildiriyorum özürlüye de geçmeden.

Mesela özürsüz 6.5 ya. Müdür yardımcısı siler mi gitsek? Ailemi tanıyor da.

Eğer iyi kalpli biriyse siler. Silebiliyor çünkü.

Ben direkt sildiriyorum. Özürsüzü direkt sildiriyorum özürlüye de geçmeden.
Eğer iyi kalpli biriyse siler. Silebiliyor çünkü.
Senin yapabiliyor olman herkesin yapabileceği anlamına gelmez. Müdür Yardımcının yaptığı yasa dışı bir şey.
Bunun iyi kalplilikle de uzaktan yakından alakası yok. Gerçekten iyi kalpli bir okul yetkilisi öğrencinin devamsızlığının önünü açmak yerine devamını sağlamaya çalışır.

Senin yapabiliyor olman herkesin yapabileceği anlamına gelmez.

İşte bende dedim ya silebiliyor eğer kıl adam değilse siler dedim. Herkes aynı değil silmeyedebilir.

Bunun iyi kalplilikle de uzaktan yakından alakası yok. Gerçekten iyi kalpli bir okul yetkilisi öğrencinin devamsızlığının önünü açmak yerine devamını sağlamaya çalışır.

Tamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı