Devamsızlık toplamı 30 günü geçince kalınıyor mu?

Hocam peki arkadaşın dediği 20 gün özürlü sınırı var fakat benim 23 gün ve özürlüye geçirsem bile 30 günü geçiyor toplam.

Özürlüye geçirmiyorsun dostum komple siliniyor bacağım incinmişti doktorla anlaşıp 3 hafta izin aldım aslında gerek yoktu ama rahat işte özürsüz devamsızlığım 15 gündü toplam 40 güne yakın devamsızlığım vardı 25 güne düşürdüler.
Adam inisiyatif alıyor, iyi niyetini suistimal etmeyin. 😶😇

Zaten hoca okuldan gitmemiz icin uğraşıyor en azından meslek lisesinde öyle o yüzden siliyordu 2 de bir de.

Yani işin kısası kormanıza gerek yok velinizle gidip 5 günü sildirebilirsiniz okullar Haziran'da bitiyor 2.5 ay hiç hasta olmamanız lazım en kötü yeniden sildirirsin ama benden tavsiye git bir tane müdür yardımcısı hocanız filansa yalakalık yap hem iyi geçindiğin hoca olur hem de böyle sorunları kolay halledersin.

Bizim okulda 12 sınıflara şöyle bir şey açıklamışlardı sene başında;
"Sene sonuna kadar hiç devamsızlık yapmazsanız son 1 ay kala veliniz gelip bir dilekçe doldurup 30 gün devamsızlık yapabilirsiniz." Yksye hazırlananların son ay okula gelmekle uğraşmayıp evde çalışmaları içinmiş. 12lerin sınavlarını erken yapıyorlar bu sayede son ay gelmeyebiliyorsun.
Ama normal şartlarda (özürsüz) 5 devamsızlıkta belge alınmıyor, (özürsüz) 10 devamsızlıkta kalınıyor diye biliyorum.

Geri
Yukarı