Devamsızlık veli izni ile özürlüye aktarılabilir mi?

İlköğretimde(1-8. sınıflar arası) özürsüz devamsızlık hakkı 20 gündür. 20 günü aşarsanız ŞÖK'e kalırsınız.

"(Değişik:RG-25/6/2015-29397) Eğitim ve öğretim yılında özürsüz 20 gündevamsızlık yapanlar (Ek ibare:RG-14/10/2023-32339) , Türkçedersinden yıl sonu puanı 70,00’dan az olanlar ile herhangi bir dersten yılsonu puanı (Değişik ibare:RG-14/10/2023-32339) 50,00’dan az olanöğrencilerin sınıf geçmesi veya sınıf tekrarına, ikinci dönemin son haftasında şube öğretmenler kurulunda karar verilir. Alınan gerekçeli karar, bu Yönetmeliğin ekinde yer alan EK-5 Ders Yılı Sonu Şube Öğretmenler Kurulu Öğrenci Kişisel Değerlendirme Tutanağına yazılarak e-Okul sisteminin ilgili bölümüne işlenir. Tutanağın bir örneği ders yılı sonu şube öğretmenler kurulukarar dosyasında saklanır. Ayrıca veli de bilgilendirilir. Bu kararda, oylarıneşitliği hâlinde başkanın kullandığı oy yönünde çoğunluk sağlanmış sayılır."
En başta 29397 sayılı karar 2015 yılına ait gözüküyor. 9 yıl geçmiş. Bu zamana kadar çok bakan değişti. Hiç bir oynama olmadı mı ? Hala geçerli olduğuna %100 eminmisiniz ?

En başta 29397 sayılı karar 2015 yılına ait gözüküyor. 9 yıl geçmiş. Bu zamana kadar çok bakan değişti. Hiç bir oynama olmadı mı ? Hala geçerli olduğuna %100 eminmisiniz ?
Yönetmeliğe maddeler farklı tarihlerde eklenir dolayısıyla tarihleri eski olabilir ama halen geçerli. Mevzuat bilgi sistemine girip bakabilirsiniz. Zaten ilkokulda sınıfta kalmak için özel bir çabaya girmeniz gerekli.

Dostum aktarıp yeniden devamsızlık yaparsan cidiyim müdür yardımcısı ilgilenmez bidaha çünkü öyle bişey yapılmaz normalde aktara aktara 30 gün devamsızlık yapanlar var

Yönetmeliğe maddeler farklı tarihlerde eklenir dolayısıyla tarihleri eski olabilir ama halen geçerli. Mevzuat bilgi sistemine girip bakabilirsiniz. Zaten ilkokulda sınıfta kalmak için özel bir çabaya girmeniz gerekli.
Orta son Bu sene. İlkokul derken ilkogretim demeyi kastettiniz herhalde 😁. Sınıfı geçebileceğimi bende biliyorum ama önemli olan ŞÖKK ile geçmemek

Orta son Bu sene. İlkokul derken ilkogretim demeyi kastettiniz herhalde 😁. Sınıfı geçebileceğimi bende biliyorum ama önemli olan ŞÖKK ile geçmemek
Evet ilköğretim demek istedim. Dediğim gibi 20 gün özürsüz hakkınız var sınırsız özürlü hakkınız var yani 20 günü aşsanız bile özürlüye geçirip yolunuza devam edebilirsiniz.

Evet ilköğretim demek istedim. Dediğim gibi 20 gün özürsüz hakkınız var sınırsız özürlü hakkınız var yani 20 günü aşsanız bile özürlüye geçirip yolunuza devam edebilirsiniz.
Sizi bulmuşken bir soru daha sormak isterim. ŞÖKK ile geçilir ise ileride ne gibi problemler yaşanabilir ?

Geri
Yukarı