Devamsızlıktan kalınırsa açık liseye geçilir mi?

Merhaba, kalma ve geçmeler yıl sonuna göre baz alınıyor. Her ne kadar devamsızlıktan kalsanız da sene sonunda kaldı olarak gözükeceğiniz için muhtemelen ikinci dönem değil de seneye açık liseye geçiş yapabilirsiniz. Bir kere sınıf tekrarına kalmanız ile açık liseye geçiş yapabilirsiniz.

Merhaba, kalma ve geçmeler yıl sonuna göre baz alınıyor. Her ne kadar devamsızlıktan kalsanız da sene sonunda kaldı olarak gözükeceğiniz için muhtemelen ikinci dönem değil de seneye açık liseye geçiş yapabilirsiniz. Bir kere sınıf tekrarına kalmanız ile açık liseye geçiş yapabilirsiniz.
Ben daha önce hiç kalmadım bu sene ilk defa kalıcam önümüzdeki Eylül'de açık liseye kayıt yaptırabilirim diyimi doğru anladıysam

Adama bilmeden cevaplar verme. Boşuna 1 senesini yaktıracaksın.

MADDE 59-
(1)
Öğrencilerden;

a) (Değişik:RG-2/9/2020-31232) Doğrudan, yılsonu başarı puanıyla veya sorumlu olarak sınıf geçemeyenlerle devamsızlık nedeniyle başarısız sayılanlar sınıf tekrar eder. Sınıf tekrarı hazırlık sınıfı hariç, orta öğrenim süresince en fazla bir defa yapılır. Öğrenim süresi içinde ikinci defa sınıf tekrarı durumuna düşen öğrencilerin ders yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek mesleki eğitim merkezine, Açık Öğretim Lisesine, Mesleki Açık Öğretim Lisesine veya Açık Öğretim İmam Hatip Lisesine kayıtlarının yapılması sağlanır.

1 sene sınıfta kalınca geçebiliyorsunuz.

Yahu birader harbiden sıkıntınız var galiba. Dostumun kardeşi de geçti beraber gittik müdürlüğe kağıt falan imzaladık bir şey bilmeyen sensin yönetmelikler önemsiz gidip durumunu anlatıp bilgi alacaksın görevliden.

Ne zaman vefat ettigi onemli mi? Yakin zamanda vefat etmesine gerek var mi?
Önemsiz dostum

Ben daha önce hiç kalmadım bu sene ilk defa kalıcam önümüzdeki Eylül'de açık liseye kayıt yaptırabilirim diyimi doğru anladıysam
geçebildin mi

@Saatoo, evet. Doğru anlamışsınız. Önümüzdeki sene açık liseye kayıt yaptırabilirsiniz.
peki eğer 3. dönem kayıtları karne haftasından sonrada devam ederse 2. dönem karneleri aldıktan sonra kayıt yapabilir miyiz? Devamsızlıktan kaldım

Geri
Yukarı