Devil May Cry 5'te gamepad çalışmıyor

Merhaba, internet üzerinden aldığım DualShock4 DMC5 içerisinde çalışmıyor bunu nasıl düzeltebilirim? Test sitelerinde test ettim bir sorunu yok ama oyuna gelince çalışmıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-02 195815.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-02 195815.png
    61,8 KB · Görüntüleme: 40
Merhaba, internet üzerinden aldığım DualShock4 DMC5 içerisinde çalışmıyor bunu nasıl düzeltebilirim? Test sitelerinde test ettim bir sorunu yok ama oyuna gelince çalışmıyor.
Başlık gamepad çalışmıyor olacaktı sanırım yanlış yazmışsın. Ben de dualshock 4 kullanıyorum farklı bir oyunda yaşamıştım sorunu öncelikle steamı geniş ekran modunda başlatın, ardından ayarlardan playstation yapılandırma desteğini kaldırarak kontrolcü ayarlarından dualshock 4'ü seçin. Büyük ihtimalle çözülecektir sorun DS4 gibi ek programa gerek yok.

Başlık gamepad çalışmıyor olacaktı sanırım yanlış yazmışsın. Ben de DualShock 4 kullanıyorum farklı bir oyunda yaşamıştım sorunu öncelikle Steam'ı geniş ekran modunda başlatın, ardından ayarlardan PlayStation yapılandırma desteğini kaldırarak kontrolcü ayarlarından DualShock 4'ü seçin. Büyük ihtimalle çözülecektir sorun DS4 gibi ek programa gerek yok.

Steam de kontrolcü kısmında PlayStation 4 ayarı açıksa kapat. Titreşim istiyorsan DS4 kullanman gerek.

Hocam Steam arayüzünden ayarı vardı onun. O ayar ile DS4Windows gibi programlara gerek kalmadan oynayabilirsiniz.

Onun için bir uygulama indirmen gerekiyordu sanırım. DS4 Windows'du sanırım.

DS4Windows - Tool to Use PS4/PS5 Controller on Windows PC

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cevaplarınız için çok teşekkürler.

Problemi çözdüm. Neyden kaynaklandığını anlayamadım çünkü cevaplarınızı aynı anda uyguladığım için hangi sorunla karşılaştığımı bilmiyorum ama şu an çalışıyor.

Cevaplarınız için tekrar teşekkürler.

Cevaplarınız için çok teşekkürler.

Problemi çözdüm. Neyden kaynaklandığını anlayamadım çünkü cevaplarınızı aynı anda uyguladığım için hangi sorunla karşılaştığımı bilmiyorum ama şu an çalışıyor.

Cevaplarınız için tekrar teşekkürler.
Sana ekstra bilgi olsun. DualShock 4 sahibi olduğum için uğraşıp öğrenmiştim. Steam kontrolcü kısmında PlayStation kısmı kapalı dursun. Pek çok oyunun direkt desteği var ve desteği olan oyunda o ayar açık olursa kolu algılamıyor. Desteği olan oyunlarda titreşim çalışmıyor, desteği olmayıp ayarlardan PlayStation ayarını açtığında destekleyen oyunlarda ise ayar açılıyken titreşim çalışıyor. Titreşim çalışmayan oyunlarda titreşim almak istiyorsan mecburi DS4 uygulamasını kullanman gerek. Steam oyunları için bu dediklerim geçerli, diğer platformlarda değişiyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı