Devlet hastaneleri muayene ücretlerine nereden bakılır?

Batuhan2955

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam,
21 yaşında üniversiteye hazırlanıyorum, işsizim, sigortasız kişiyim. Kulak ağrısı muayene olmaya gittim. Muayene ücreti ödemem gerekiyormuş. Birikmiş borçta varmış. Bu borçlara nereden bakacağım?

@Batuhan2955 ücretli vezne oluyor işlemleri oradan yapacaksın. Bu zamana kadar prim yatırmadıysan ve provizyon almıyorsan korkma ücretler yüksek değil.

Üniversite hastanelerini bilmiyorum ama sevkli bir şekilde gidersen düşük bir ücret ödüyorsun.

e-Devlet gir sonra sosyal güvenlik kuruma tıkla çıkan panelde yazılar olacak biraz aşağı in.

Genel sağlık sigorta uygulamaları başlık altında seçenekler var. Bu başlık altında spas müstahaklık sorgulama ( sağlık provizyon aktivasyon sistemi) yazısını görünce üstüne tıkla.

Açılan panelde tescil kapsamı var orada mevcut sigorta statün yazar. Orada 60/g ve yanında rakam yazar ve altında GSS kapsamı yazar.

Açıklamaya göre devlet hastaneleri eğitim araştırma hastaneleri ve semt polikliniklerine randevu alıp statü kapsamında ya 6 ile 15 TL arası ücret ödeyip doktora gözüküp testler yaptırıp reçete yazdırabilirsin.

Sağ en altta ise durum yazar, provizyon alabilir müstahaktır veya provizyon ödenmemiştir filan diye birkaç cümle ile belirtir.

Yeni konular

Geri
Yukarı