Devour (Co-op Korku Oyunu)

Earwven

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle fiyatından bahsedelim. Şu anda fiyatı Steam üzerinden 8.92 TL.

Oyunun amacı:
Bir şeytan tarafından ele geçirilmiş tarikat liderini sizi de cehenneme sürüklemeden durdurmaya çalışıyoruz. Durdurmak içinse 10 adet keçi yakalamalı ve bunları ayin alanında yakmamız gerekmekte.
Bu 10 adet keçiyi yakalamak için evin etrafında bulmamız gereken saman balyaları var bu balyaları "E" (Değiştirilmediyse) tuşuyla alıyoruz ve keçileri yakalamak için önlerine "G" tuşu ile bırakıyoruz. Keçiler samanı yemek için yanınıza geldiğinde tekrardan "E" tuşuyla keçiye elimize alıyoruz ve ayin alanına gidiyoruz. Tekrardan etraftan bulduğumuz yakıcı maddeler ile ortadaki kazanı ateşe veriyor ve keçileri içine bırakıyoruz. Ayrıca keçileri bulmak için bazı odalara girmemiz gerekmekte fakat bu odalar kilitli anahtarlarını bulmak için de tüm evi didik didik aramanız gerekmekte bol şans .
Son olarak Anna veya İblisler arkadaşlarınızdan birini yakaladığında onu kurtarmak için medkite ihtiyacınız var bunu da yine evin içinde veya etrafında bulabilirsiniz.

Oyun modları şu şekilde:
  • 2-4 kişilik online co-op
    Bu eşsiz çevrimiçi co-op oyunda 4 kişilik tarikat üyelerini yönetin. Sizi de kendisiyle beraber cehenneme sürüklemekte kararlı olan bir şeytan tarafından ele geçirilmiş Anna'yı durdurmak için beraber çalışın.
  • Tekli oyuncu modu
    Bu mod sadece çetinceviz oyuncular için. Bu modda çığlık atan sadece siz olacaksınız.
  • Zorlayıcı Oynanış
    DEVOUR'da oynadığınız bir oyun diğerine asla benzemez. Bir saat kadar sürebilen tek bir oturumda Anna'yı durdurmak için kararlı bir takıma, yerinde kararlara ihtiyacınız var.
Sistem gereksinimleri:
  • MİNİMUM:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
    • İşletim Sistemi: Windows 10 - 64 bit
    • İşlemci: Intel i5 or new-gen i3 / AMD equivalent
    • Bellek: 6 GB RAM
    • Ekran Kartı: 2GB Video RAM
    • DirectX: Sürüm 10
    • Depolama: 4 GB kullanılabilir alan
  • ÖNERİLEN:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
    • İşletim Sistemi: Windows 10 - 64 bit
    • İşlemci: Intel i7 or AMD equivalent (AMD FX 9500+ Series)
    • Bellek: 8 GB RAM
    • Ekran Kartı: 4GB Video RAM
Yapımcı şirket neredeyse her gün oyuna güncelleme getiriyor. Şimdilik baş düşmanımız Anna'nın yapay zekası ile ilgili güncellemeler yapılıyor fakat yakında yeni bir map güncellemesi gelecek.
Hatta yapımcının bu konu hakkında yazdığı son yazı şöyle:
-Thanks for all your support and we'll work on another patch for tomorrow. We are actively working on the new map too, but please continue to be patient as these things can take time.

Ben yaklaşık olarak üç buçuk saat oynadım ve neredeyse sıkıldığım 1 saniye bile olmadı (En azından şimdilik ). Oyunda birden fazla son var tahminimce yeni gelecek olan map ile daha farklı sonlar da eklenecektir. Mesela ben 2 farklı son gördüm spoiler olacak şekilde yazayım:

1- Anna bizi iblislerine yediriyor.

1612273896013.png

2- Anna bizi keçi kafeslerine tıkıyor ve ölmemizi bekliyor. Bunun için SS almadım kusura bakmayın.

Biz 4 kişi oynadık gayet güzel vakit geçirdik. Eğer sizin de 4 kişilik arkadaş grubunuz varsa bence bu oyunu denemelisiniz inanın bana parasını sonuna kadar hak ediyor.
Umarım faydalı bir inceleme olmuştur iyi günler dilerim :).

*Not: Ayrıca oyunda Türkçe dil desteği bulunmakta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çıktığı gün oynadık dört kişi. Gerçekten güzel olmuş. Ablamız arkadaşlarımdan birinin boynunu tutup eve doğru koşunca gülüyoruz baya. Pacify'ı da aynı arkadaşlarla bir 10 kere filan bitirmiştik gerçekten benziyor.

Oyun eğlenceli ama mantık hatası var. Madem tarikat lideri ain için bizi alacaksa neden biz onum yerine ain yapıyoruz. Ama rehber iyi olmuş. Elinize sağlık.

Asylum kısmında her jumpscare yediğimde oyun çöküyor.Sistemimin yarattığı bir sorun olmadığından eminim.Umarım sonraki güncellemelerde bu sorun düzelir.Ama bir bakıma da eğlenceli oluyor tüm arkadaşlarım beni koruyor tıpış tıpış yürüyorum arkalarından:D

Yeni konular

Geri
Yukarı