Sayısal Devre analizi sorusu nasıl çözülür?

Cevabı biliyor musunuz hocam?
3ohm ve 6ohm paralel olduğu için eş değer direncini buluruz (3.6)/(3+6)=2 gerisini de toplarız 2+2+4 = 8 bence cevap.

10/3 cevap.

Bu şekilde ekstra harf verebiliriz.

Hocam ben size 2 3 saate detaylıca anlatırım ya da çok güzel anlatan hocalar var oradan dinleyebilirsiniz.

2 ohmluk direnç k-l arasında kalıyor ondan bahsediyorum konuyu biliyorum ayrıca.

Çözüm burada hallettim.

Dosya Ekleri

• IMG_20231031_190608.jpg
    IMG_20231031_190608.jpg
    84,5 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1997896

Şematize ederek anlatabilecek var mı acaba? Çok iyi olur sınav öncesi.

Şu an eşit ağırlığım tam hatırlayamıyorum bu konuyu ama harflendirmeyi bir dirence gelene kadar aynı yapacaksınız sonra direncin diğer kenarına yeni harf vereceksiniz. Ardından kablonun geri kısmını o harfle devam ettiriceksiniz paralel bağlı devrede farklı bir kural vardı konu anlatımı videosu izleyerek 20 30 dakikada halledersiniz basit bir konu.

Şu an eşit ağırlığım tam hatırlayamıyorum bu konuyu ama harflendirmeyi bir dirence gelene kadar aynı yapacaksınız sonra direncin diğer kenarına yeni harf vereceksiniz. Ardından kablonun geri kısmını o harfle devam ettiriceksiniz paralel bağlı devrede farklı bir kural vardı konu anlatımı videosu izleyerek 20 30 dakikada halledersiniz basit bir konu.

Hallettimde farklı soru tipleri var.

Geri
Yukarı