Devrenin üzerinden amfiye nasıl güç alınabilir?

emirhan12345

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, DVD writerin güç anakart kısmının fotoğrafını aşağıya bıraktım. Bunun hangi kablolarından güç alabilirim? Kafamı bayağı karıştırıyor, yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

WhatsApp Image 2024-03-24 at 9.34.09 PM.jpeg

Herkese merhaba, DVD writerin güç anakart kısmının fotoğrafını aşağıya bıraktım. Bunun hangi kablolarından güç alabilirim? Kafamı bayağı karıştırıyor, yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

Daha bugün 1999-2004 Apple G4'ün ekran kartı üzerinden ekran beslemek için 25V+ çıkış aldığını öğrendim. Tüm devre planını ve kendi planını anlatsan iyi olur. Yani o sistem çalışırken yük çekmeye çalışırsan köprülemeden dolayı kart yanar, kablodan direkt alırsan, PSU çıkışından dolayı aynısı olur -olmasa da sigorta yanar. DVD RW hiç kullanılmıyorsa bağlantısını çıkartıp oradan direkt alabilirsin IDE ise kırmızı 5, sarı 12, siyahlar toprak.

Daha bugün 1999-2004 Apple G4'ün ekran kartı üzerinden ekran beslemek için 25V+ çıkış aldığını öğrendim. Tüm devre planını ve kendi planını anlatsan iyi olur. Yani o sistem çalışırken yük çekmeye çalışırsan köprülemeden dolayı kart yanar, kablodan direkt alırsan, PSU çıkışından dolayı aynısı olur -olmasa da sigorta yanar. DVD RW hiç kullanılmıyorsa bağlantısını çıkartıp oradan direkt alabilirsin IDE ise kırmızı 5, sarı 12, siyahlar toprak.

Devre amfilerden bağlayıp 5Vlik voltaj düşürücü de takacağım sonra da ses sistemini Bluetooth üzerinden kontrol etmek istiyorum bağlayacağım yerleri işaretleyebilir misin?

12 volttan güç alabilirsin fazla güç verme kart yanar 12 volt üstüne çıkma

Amfi de zaten 5V voltaj düşürücü kullanacağım hangi kabloları kullanabilirim işaretleyebilirsen sevinirim

Şu sistemin aynısını yapmaya çalışıyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Devre amfilerden bağlayıp 5Vlik voltaj düşürücü de takacağım sonra da ses sistemini Bluetooth üzerinden kontrol etmek istiyorum bağlayacağım yerleri işaretleyebilir misin?

Amfi de zaten 5V voltaj düşürücü kullanacağım hangi kabloları kullanabilirim işaretleyebilirsen sevinirim
1711316061708.png

Teorime göre:

Kırmızı T'ler GND = Ground olması gerek

Kırmızı kablo = 12V
Sarı kablo = 5V

Yeşil ile işaretlediğim AC'ler neyin Alternate current'i anlayamadım.
Cyan ile işaretlediğim +12V SB bilemedim.

Bu DVD RW bağlantısı elektriği IDE/PATA yerine direkt fişten mi alıyor?

Benden daha iyi bilgili bir arkadaşı bekliyorum ben de.

Eki Görüntüle 2149856
Teorime göre:

Kırmızı T'ler GND = Ground olması gerek

Kırmızı kablo = 12V
Sarı kablo = 5V

Yeşil ile işaretlediğim AC'ler neyin Alternate Current'i anlayamadım.
Cyan ile işaretlediğim +12V SB bilemedim.

Bu DVD RW bağlantısı elektriği IDE/PATA yerine direkt fişten mi alıyor?

Benden daha iyi bilgili bir arkadaşı bekliyorum ben de.

Direkt sistemin fotoğrafını atayım mı? 5V girişi varsa direkt onu ucundan kesip oraya lehim yaparım

Direkt sistemin fotoğrafını atayım mı? 5V girişi varsa direkt onu ucundan kesip oraya lehim yaparım
At tabi, ben olmasam da başkası cevaplar da, adaptör olmadan 220V'yi sisteme veriyor olmaz - yani ona ihtiyaç duyan bir sistem yoktur elinde herhalde.

At tabii, ben olmasam da başkası cevaplar da, adaptör olmadan 220V'yi sisteme veriyor olmaz - yani ona ihtiyaç duyan bir sistem yoktur elinde herhalde.

Buyur böyle attım biraz kablolar karışık durum

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-03-25 at 12.42.49 AM.jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-25 at 12.42.49 AM.jpeg
    157,2 KB · Görüntüleme: 9
  • WhatsApp Image 2024-03-25 at 12.41.55 AM.jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-25 at 12.41.55 AM.jpeg
    141,9 KB · Görüntüleme: 12
  • WhatsApp Image 2024-03-25 at 12.41.55 AM (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-25 at 12.41.55 AM (1).jpeg
    126,6 KB · Görüntüleme: 11
Buyur böyle attım biraz kablolar karışık durum
Sen zaten iç adaptör/PSU'dan gelen kablolamayı atmışsın.

1711316751773.png

Bluetooth fazla enerji ihtiyacı olan bir arkadaş değil, ancak DVD okuyucu ve ses kartına gelen bağlantıları oturup hesapladıktan sonra araya bluetooth koyman bunuutut olmasından iyidir.

Sen zaten iç adaptör/PSU'dan gelen kablolamayı atmışsın.

Eki Görüntüle 2149867

Bluetooth fazla enerji ihtiyacı olan bir arkadaş değil, ancak DVD okuyucu ve ses kartına gelen bağlantıları oturup hesapladıktan sonra araya bluetooth koyman bunuutut olmasından iyidir.
İşaretlenen yerlerin fotosunu atmıştım yukarıdaki videodaki bluetooth amfiden takacağım 5v miş sanırım ama elimde bluetooth olmayan başka bir 12v amfi var hangi kablolara takabilirim - + şeklinde yüksek bir voltaj varsa da 5v ye düşürücü regülatör kullanacağım rica etsem yardımcı olabilirsen çok sevinirim

Yeni konular

Geri
Yukarı