DGS elektrikten yazılım veya PC mühendisliğine geçilir mi?

Barış _0

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 yıllık elektrik okuyup DGS ile yazılım veya PC müh geçmek mantıklı mı? Biraz alakasız duruyor, daha önce yapan var mı?

Yapmadım ama geçilir, mantıklı mı şöyle ki her üniversite DGS ile geçiş yaptıktan sonra 3. seneden başlatmıyor ve bu bölümlerin temel dersleri (2 yıllık elektrik bitirmiş biri olarak) elektrik derslerine göre çok ağır oluyor.

Ben geçen sene DGS'ye gitmeyi düşünmüştüm fakat artık iyi ki gitmemiş de YKS çalışmışım diyorum. DGS kontenjanlarını çok düşürdüler, tavsiye etmem.

Ben geçen sene DGS'ye gitmeyi düşünmüştüm fakat artık iyi ki gitmemiş de YKS çalışmışım diyorum. DGS kontenjanlarını çok düşürdüler, tavsiye etmem.
bir şekilde çalışıp yapacağım onu artık, mezuna bırakamam

Yapmadım ama geçilir, mantıklı mı şöyle ki her üniversite DGS ile geçiş yaptıktan sonra 3. seneden başlatmıyor ve bu bölümlerin temel dersleri (2 yıllık elektrik bitirmiş biri olarak) elektrik derslerine göre çok ağır oluyor.
yani seçersem 2 yıl sonunda 4 yıl daha okumam gerekebilir veya 3. yıla eksik başlarım öyle mi

Arkadaşlar 2 yıllık elektrik okuyup DGS ile yazılım veya PC müh geçmek mantıklı mı? Biraz alakasız duruyor, daha önce yapan var mı?
Makine, Elektirik gibi bölümlerin hepsinden Bütün mühendisliklere dikey geçiş yapabiliyorsun. Ben de makineden makine mühendisliği veya otomotiv mühendisliği bölümlerine geçmeyi düşünüyorum.

Makine, elektrik gibi bölümlerin hepsinden Bütün mühendisliklere dikey geçiş yapabiliyorsun. Ben de makineden makine mühendisliği veya otomotiv mühendisliği bölümlerine geçmeyi düşünüyorum.

Ama işte elektrik ile PC, yazılım müh çok farklı geliyor yapmak mantıklı mı?

Ama işte elektrik ile PC, yazılım müh çok farklı geliyor yapmak mantıklı mı?
Mantığını sen düşüneceksin. Eğer istiyorsan geçilmeyecek bir şey yok, sonuçta eksik derslerini tekrar alacaksın. Burda senden başka kimse karar veremez, istiyorsan geç. Ya da EE de okuyabilirsin, onun da önü çok açık.

Merhaba. Elektrik bölümü örgünde zor mudur?
Merhaba, Hocam bu farklı bir konu ama hemen kısa bir cevap vermeye çalışacağım.

Zorluk kişiye bağlı, eğer ki benim gibi meslek lisesi mezunu değilseniz biraz zorlanıyorsunuz, benim bölümümde çoğu arkadaşım meslek lisesi mezunu olduğu için öğrendiğimiz konular onlara, bana geldiği kadar yabancı gelmiyordu fakat çalışarak bunun önüne geçtim.

Mühendislik bölümleriyle kıyaslanmaz ama aklınızda bir fikir oluşsun diye, mühendislik bölümlerinin derslerine göre bizim aldığımız dersler çerez. Tek farkımız biz zorunlu 3+1 dönem görüyoruz. Nedir bu 3+1 dönem (+1 dönem işyeri eğitimi olarak geçiyor) 3 dönem pratik ders görüyoruz ve not alıyoruz, +1 dönemde ise sahaya gidiyoruz, teorik olarak ders görüyoruz ve not alıyoruz. Bu fark bizi bir adım öne geçiriyor, fakat yaşadığımız depremden dolayı ben işyeri eğitimi alma fırsatım olmamıştı.

Merhaba. Hocam bu farklı bir konu ama hemen kısa bir cevap vermeye çalışacağım.

Zorluk kişiye bağlı, eğer ki benim gibi Meslek Lisesi mezunu değilseniz biraz zorlanıyorsunuz, benim bölümümde çoğu arkadaşım Meslek Lisesi mezunu olduğu için öğrendiğimiz konular onlara, bana geldiği kadar yabancı gelmiyordu fakat çalışarak bunun önüne geçtim.

Mühendislik bölümleriyle kıyaslanmaz ama aklınızda bir fikir oluşsun diye, mühendislik bölümlerinin derslerine göre bizim aldığımız dersler çerez. Tek farkımız biz zorunlu 3+1 dönem görüyoruz. Nedir bu 3+1 dönem (+1 dönem işyeri eğitimi olarak geçiyor) 3 dönem pratik ders görüyoruz ve not alıyoruz, +1 dönemde ise sahaya gidiyoruz, teorik olarak ders görüyoruz ve not alıyoruz. Bu fark bizi bir adım öne geçiriyor, fakat yaşadığımız depremden dolayı ben işyeri eğitimi alma fırsatım olmamıştı.
Öncelikle bilginiz için teşekkürler.
Üniversite seviyesinde Fizik 1-2 ve Matematik 1-2 derslerini zor mu sormuşlardı?
4 yıllık örgün Birinci Öğretimle seneye bu bölümü örgün ve İkinci Öğretim olarak tercih edersem yürür mü diye merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı