DGS için tavsiye

polarrana

Centipat
Şu an bilgisayar programcılığı okumaktayım ve 1. sınıfım, seneye de DGS girmeyi planlıyorum. Matematik konularım henüz bitmedi ve netlerim 35 40 civarında (sadece sayısal bölüm için konuşuyorum, ayrıca Türkçe'de 40 45 civarı). Okulun 2. senesi dershaneye gitsem bana faydası olur mu, tek başıma çalışarak daha da yükseltebileceğimi biliyorum fakat motivasyon kaybı yaşıyorum, kaliteli bir dershaneye giderek çok daha iyi sonuçlar alabilir miyim? Yoksa verdiğim para ve zamana genel olarak değmez mi? Düşüncelerinizi merak ediyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle dgs ile hedeflediğin bölüm nedir hocam. Yaptığın netler orta düzeyde bence. Başkalarının bir şey demesiyle değil de kişi en iyi kendini tanır sence gitsen daha başarılı olur musun? Bende mezuna kaldığım sene kendime bu soruyu sordum ve gitmedim. Ha ne kadar çalıştım çalışmadım orası pek iç açıcı olmasa da kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum eğer dikkat kaybı yaşamıyor ders çalışmaya oturdun mu aralıksız çalışıyorsan ya da sabahları erken kalkıp ders çalışabiliyorsan gitme ama ben kendi disiplinimi sağlayamıyorum diyorsan git bence.

Hedefim İTÜ bilgisayar mühendisliği yani yaklaşık 52 53 sayısal soru çözmem gerekiyor. Kendi başıma ders çalışmakta sıkıntı yaşamıyorum genelde gece 12-3 arası ders çalışıyorum fakat etrafımda benimle rekabet edecek birileri veya soru sorabileceğim hocalar olsa biraz daha iyi olur gibi hissediyorum.

Dershanenin avantajlarından birisi sınıf ortamında deneme sınavları ve senin bahsettiğin rekabet ortamına iyi hazırlaması yani faydasını görebilirsin.
Dezavantajı arkadaş ortamı ve gereksiz insanlarla muhatap olmak.
Hedefim İTÜ bilgisayar mühendisliği yani yaklaşık 52 53 sayısal soru çözmem gerekiyor. Kendi başıma ders çalışmakta sıkıntı yaşamıyorum genelde gece 12-3 arası ders çalışıyorum fakat etrafımda benimle rekabet edecek birileri veya soru sorabileceğim hocalar olsa biraz daha iyi olur gibi hissediyorum.
Bunun için QR kodlu testlerden faydalanabilirsin çözemediğin sorularda çok çok faydası oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı