DGS ile elektrik-elektronik mühendisliğine ne kadar mantıklı?

Bana DGS kesin çözüm olarak gelmiyor ama yine de siz bilirsiniz. Ayrıca dershaneye para vermenize gerek yok YouTube üzerinde binlerce kanal var eğitimle alakalı.

Hocam sizce DGS sıkı bir çalışmaya olmayacak bir sınav mı yani iyi bir sıralama yapsamda yerleşemez miyim? Bu yıl gitmek zorundayım ama gerçekten mühendislik kazanmak istiyorum.

Hocam sizce DGS sıkı bir çalışmaya olmayacak bir sınav mı yani iyi bir sıralama yapsamda yerleşemez miyim? Bu yıl gitmek zorundayım ama gerçekten mühendislik kazanmak istiyorum.

Sıkı çalışarak her şeyi yapabilirsiniz ama dediğim gibi genelde kontenjanlar çok az oluyor bir nevi kumar gibi geldi bana.

Kontenjanlar her sene daha çok düşüyor.
Bölüm derslerinden dolayı DGS'ye yeterli çalışamayablirsin, tüm bunları göz önünde bulundur.
İTÜ, Boğaziçi, ODTÜ gibi üniversiteleri kazanma durumun ciddi oranda az.

Yani orta seviye bir üniversiteyi zar-zor kazanabilirim değil mi?

@AsilTÜRK

Çok çalışman lazım. ODTÜ, İTÜ, Boğaziçi gibi üniversiteler bir (1) öğrenci alıyor.
Çok iyi çalışman gerekiyor, bir yandan bölüm derslerinin iyi olması lazım. OBP DGS'de çok önemli. Bunları göz önünde bulundur yapabilirim dersen çalış.

Çok çalışman lazım. ODTÜ, İTÜ, Boğaziçi gibi üniversiteler bir (1) öğrenci alıyor.
Çok iyi çalışman gerekiyor, bir yandan bölüm derslerinin iyi olması lazım. OBP DGS'de çok önemli. Bunları göz önünde bulundur yapabilirim dersen çalış.
Yaparım hocam benim kendime güvenim tam.

Geri
Yukarı