DGS ile tercih yaptım, seneye tekrar yapabilir miyim?

HolmeSama

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, DGS ile Atatürk Üniversitesi açıköğretimi seçtim ama 3. sınıftan başlatmıyorlarmış. İstanbul Üniversitesi auzef 3. sınıftan başlatıyormuş. Oraya geçmek için kaydımı sildirsem seneye tekrar tercih yapabilir miyim?

Merhaba, DGS ile Atatürk Üniversitesi açıköğretimi seçtim ama 3. sınıftan başlatmıyorlarmış. İstanbul Üniversitesi auzef 3. sınıftan başlatıyormuş. Oraya geçmek için kaydımı sildirsem seneye tekrar tercih yapabilir miyim?

Diğer üniversitenin 3. sınıftan başlattığına emin misin, çünkü senin geldiğin üniversite de önemli derslerin uyuşması lazım.

Diğer üniversitenin 3. sınıftan başlattığına emin misin, çünkü senin geldiğin üniversite de önemli derslerin uyuşması lazım.
dgs müfredatına baktığımda 3. sınıftan itibaren dersleri gösteriyor. 2021-2022 eğitim öğretim yılında tüm bölümler 3. sınıftan başlatılmış

Yaparsın ama ek puanın kırılır.
peki şuan yatay geçiş yapabilir miyim dersler başlamadan ?

Son düzenleme:
DGS müfredatına baktığımda 3. sınıftan itibaren dersleri gösteriyor. 2021-2022 eğitim öğretim yılında tüm bölümler 3. sınıftan başlatılmış

Peki şu an yatay geçiş yapabilir miyim dersler başlamadan?

Yapamazsın. Yanlış bilmiyorsam 1 veya 2 sene o üniversitede ders almış olman gerekiyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı