DGS sınavı başvuru şartları

vvalter white

Decapat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Arkadaşlar gelecek sene mezun oluyorum ve DGS sınavına gireceğim gelecek sene 2. dönemden de alacağım dersler var başvurabilir miyim ve başvururken ortalamam 2'nin altında olabilir mi? Bilen arkadaşlar yazarsa memnun olurum.

Benim ki 3,44 dü o yüzden bilmiyorum. Alttan aldığım dersten geçtiğim için diğer sorunu da cevaplayamayacağım ama mezunsanız veya mezun olma durumunuz varsa girebiliyormuşsunuz öyle yazıyor yani 2.sınıfsan girebilirsin herhalde yine de bir araştır.

Son düzenleme:
Arkadaşlar gelecek sene mezun oluyorum ve DGS sınavına gireceğim gelecek sene 2. dönemden de alacağım dersler var başvurabilir miyim ve başvururken ortalamam 2'nin altında olabilir mi? Bilen arkadaşlar yazarsa memnun olurum.

Basvurursun, olabilir. 2'nin altı mezun olamıyor musun olursun. Ama en iyi bilgiyi gene ÖSYM'den öğrenirsin.

Evet 2'nin altında mezun olamam ama örneğin başvuracağım tarihte ortalamam 2'nin altındaysa başvurabilir miyim? Zaten yarın ilk işim aramak olacak.

Basvurursun ilk dönem okul kazansanda dersin kalırsa vermen için olanak gibi durumlar vardı galiba ama en net bilgiyi ÖSYM bilir. Bir de DGS kursu olan dershanelere de sorabilirsin onlarda iyi bilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı