DGS vs YKS

Kazanma açısından bir karşılaştırma yapamazsın zaten bu sınavlar sıralama sınavıdır puan sınavı değil. Çalışan adam DGS ve YKS ikisine de girse çok yakın sonuçlar elde eder.

Peki hocam sıkı çalışıp derece yaptıktan sonra yerleşememek mümkün müdür?

@CaeArgo
Evet, maalesef ki ülkemizde sıkı çalışıp yerleşememek her sınavda mümkündür hocam... Malum torpil ve mülakat olaylarının döndüğü ülkede iyi bir derece yapsanız bile ne olacağını hiç kestiremezsiniz

Evet, maalesef ki ülkemizde sıkı çalışıp yerleşememek her sınavda mümkündür hocam... Malum torpil ve mülakat olaylarının döndüğü ülkede iyi bir derece yapsanız bile ne olacağını hiç kestiremezsiniz.

Peki hocam ilk sınavda kazanamazsam yeniden hazırlanıp kazanma ihtmalim var mı? Bir de devlet üniversitelerine kıyasla vakıf üniversitelerine yerleşmek daha mı kolay?

@CaeArgo

DGS kontenjanı arızalı bir durum lakin şu da var: YKS'de OBP düşükse bir yer tutturmak zorlaşıyor. DGS'de 2 yıllığın ortalamasını yüksek tutup çalışırsan o da olur. OBP'ye güveniyorsan YKS derdim ben.

DGS kontenjanı arızalı bir durum lakin şu da var: YKS'de OBP düşükse bir yer tutturmak zorlaşıyor. DGS'de 2 yıllığın ortalamasını yüksek tutup çalışırsan o da olur. OBP'ye güveniyorsan YKS derdim ben.

Hocam OBP düşük. 76 OBP var. Hedefim DGS'de sayısal'da ilk 10 İTÜ veya ODTÜ'de okumak istiyorum.

@605381

Hocam OBP düşük. 76 OBP var. Hedefim DGS'de sayısal'da ilk 10 İTÜ veya ODTÜ'de okumak istiyorum.

@605381
Hocam ÖBP (DGS'de 2 yıllığın genel ortalaması) yüksek olmalı ve matematiği garanti fule yakın yapman lazım. Zaten İTÜ, ODTÜ istiyor isen, YKS'de fule yakın yapmak çok daha zor olur TYT ve AYT'yi. DGS Türkçe kısmında yorumum yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı