DHL kargo ''Shipment on hold'' nedir?

Turanv1

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Arkadaşlar, Corsair bana takas karşılığı ürün gönderiyor, gelecek ürün kargoya verilmiş ve ürünün kargo sürecini aşağıya ekliyorum. Yapmam ve endişelenmem gereken bir durum var mıdır?

Screenshot_20200806-134711.png
DHL.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekledim.
Bana gelen mesaj sadece 2 link sunuyor birisi kargo takip linki diğeri ise stop SMS diyor yani telefonuma SMS gelmeyecek onun için sayfa çıkıyor herhangi bir imza gerektiren sayfa çıkmıyor.
Bir sonraki mesajda imza linki mi gönderecekler? Bir de imza kağıdını çıkartıp imzalayıp nereye göndereceğim?
Arkadaşlar DHL müşteri hizmetini aradım bugün herhangi bir işlem koyulmazsa yarın tekrar arayacağım işlem başlatacaklar, imzayı ise paketi teslim alınca atacağımı söylediler, hepinize teşekkür ederim, son durumlara göre olanları ekleyeceğim buraya.

Dosya Ekleri

• 20200806_140010.png
    20200806_140010.png
    43,7 KB · Görüntüleme: 111
  • Screenshot_20200806-135850.png
    Screenshot_20200806-135850.png
    57,8 KB · Görüntüleme: 147
  • Screenshot_20200806-135930.png
    Screenshot_20200806-135930.png
    71,4 KB · Görüntüleme: 129
Son düzenleme:
Benim de yasadigim durumla alakali ufak bir gelisme yasandi. Durumu anlattigim gun Corsair Support'a mail attim yasadigim durumla ilgili ve az once cevap geldi. Sorun yasadigim urunu Yesil rengiyle degistirebileceklerini soylediler. Hatali urunu onlara yollamami ve ardindan yeni urunu bana yollayacaklarini dile getirdiler. Bu surec iki hafta civarinda suruyormus.
Yarin oldugunda kulakligi Bogazici Bilgisayar (QP Bilisim) 'dan geri isteyecegim. Kargo sureci nasil isleyecek, odeme yapmam gerekecek mi hic bilmiyorum. Bu konuda tecrubesi olanlar benimle paylasirsa cok sevinirim.

Arkadaşlar dün uçuşla ilgili sorun olduğundan kargo tutuluyor diye not bırakılmış herhangi bir sorun oluşmadı ben süreci ekliyorum, DHL müşteri hizmetlerini aradım 8:30 da ürünümü getiren uçağın iniş yapacağını söylediler daha sonra bana DHL express SMS attı gerekli bilgileri göndermemi istediler ben de tekrar DHL müşteri hizmetkerini arayıp kayıt ve işlem oluşturdum, ürünün şu an gümrük işlemleri devam ediyor bu işlemler ise 3-4 iş gününe kadar sürebiliyormuş. Bir de ek olarak bana gelen ürünü sorduğumda onlardali faturada microphone boom yazıyormuş, sanırım ya bir yanlışlık var ya da CORSAIR bana mikrofon gönderiyor. Yine son durumları bildireceğim buraya.
Arkadaşlar dün uçuşla ilgili sorun olduğundan kargo tutuluyor diye not bırakılmış herhangi bir sorun oluşmadı ben süreci ekliyorum, DHL müşteri hizmetlerini aradım 8:30 da ürünümü getiren uçağın iniş yapacağını söylediler daha sonra bana DHL express SMS attı gerekli bilgileri göndermemi istediler ben de tekrar DHL müşteri hizmetkerini arayıp kayıt ve işlem oluşturdum, ürünün şu an gümrük işlemleri devam ediyor bu işlemler ise 3-4 iş gününe kadar sürebiliyormuş. Bir de ek olarak bana gelen ürünü sorduğumda onlardali faturada microphone boom yazıyormuş, sanırım ya bir yanlışlık var ya da CORSAIR bana mikrofon gönderiyor. Yine son durumları bildireceğim buraya.
Arkadaşlar ürün elime ulaştı mikrofon göndermişler :D yine de hem DHL hem de CORSAIR markalarının ilgi ve alakasından çok memnun kaldım gerçekten çok ilgiliydiler, aşağıya süreci atıyorum merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 20200807_131611.png
    20200807_131611.png
    34,3 KB · Görüntüleme: 119
  • DHL.jpg
    DHL.jpg
    109,8 KB · Görüntüleme: 171
  • 20200812_132120.jpg
    20200812_132120.jpg
    845,4 KB · Görüntüleme: 124
Son düzenleme:

Geri