DHL kargo teslimat süreci

Gunerozcan07

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Corsair firmasına garanti durumundan dolayı bir ürün yollamam gerekiyor. Bana tüm kargo hizmetini ve DHL kargonun belli etiketlerini kargonun üzerine gözükecek şekilde yapıştırın ve DHL kargoya vermemi söylediler. Bende söyledikleri gibi paketi yaptım.
Fakat ben kırklareli lüleburgaz ilçesinde oturuyorum. Bu korona virüs sebebiyle şehirler arası yolculuk yasak. Kaymakamlıktan bu iş için şahsi aracımla gidip gelmek için izin istedim. Fakat vermediler.
DHL kargoya aram 120 km. Sizce ben ne yapmalıyım? DHL kargo yurt içinde şubesi olmayan illere ben ilçelere dağıtımı nasıl yapıyor. Buradaki herhangi bir aras, yurtiçi ya da PTT kargoya versem kargom dh’ye sonra hollandaya ulaşır mı? Sizce ben yapmalıyım? Daha önce başına gelen var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla verdikleri ön ödemeli etiket sadece belirtilen kargo firması için geçerli. Yani DHL ise direkt olarak DHL'ye vermek gerekiyor. Eğer farklı kargo firması kullanırsan muhtemelen ön ödemeli etiket geçersiz olacak. Yarın DHL'yi arayıp bir bilgin almanı tavsiye ederim. Ancak şöyle birşey olabilir. DHL'nin adresine farklı bir kargo firmasıyla bedelini ödeyerek gönderebilirsin ama bundan önce DHL'nin bilgisi olması gerekiyor.

Ben de yaklaış 1 ay öne Corsair'e DHL ile ürün gönderip ürün aldım.

Normalde ilinizde DHL yoksa, dağıtımı yerel kargolarla yapıyor DHL.

DHL'i aradınız mı bu durumla alakalı?
Bildiğim kadarıyla verdikleri ön ödemeli etiket sadece belirtilen kargo firması için geçerli. Yani DHL ise direkt olarak DHL'ye vermek gerekiyor. Eğer farklı kargo firması kullanırsan muhtemelen ön ödemeli etiket geçersiz olacak. Yarın DHL'yi arayıp bir bilgin almanı tavsiye ederim.
Kargo firması aracı olarak kullanılabilir belki. Yani kargoyu DHL'e teslim edecek yerel bir firma seçilebilir.

Evet aradım ama açmadılar hafta sonu olduğu için. Yarın arayacağım sizin bildiğiniz anlaşmalı kargo var Mıdır? Mesela Aras kargo ile göndereyim dhl adresine ordan da dhl göndersin herşeyi hazır anlarlar herhalde .
İşten o yerel kargo nedir acaba bilen varsa yardımcı olur musunuz ? Dhl kargo oturma adresine yakın olan varsa sorabilir mi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı