DHL Kargo Süreci Nasıl İşliyor?

Rooster

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar herkese;
Amazon'dan işlemci satın aldım. Süre ile ilgili bir problemim olmadığı için gelmesini beklerim dedim. DHL kargoyu ilk defa kullanıyorum. Dünya çapında büyük bir firma olduğunun farkındayım ama gümrük ve kargo hakkında bilgim yok. Sürecin işleyişini Google aracılığı ile araştırdım fakat orada da tam bir sonuca varamadım. Takip kodu ile aradığımda ise günlerdir aynı yazı mevcut. Acaba benim onları aramam mı gerekiyor yoksa satıcının mı DHL firması ile iletişime geçmesi gerekiyor?

Screenshot_1.png

Selam galiba ikimizde aynı satıcıdan aynı işlemciyi almışız. Amazon.tr üzerinden xstra digital Storage satıcısından Ryzen 3700X sipariş etmiştim bende ayın 11'inde bende de hala aynı bilgiyi veriyor galiba ürün hala gümrükte.

Selam galiba ikimizde aynı satıcıdan aynı işlemciyi almışız. Amazon.tr üzerinden xstra digital Storage satıcısından Ryzen 3700X sipariş etmiştim bende ayın 11'inde bende de hala aynı bilgiyi veriyor galiba ürün hala gümrükte.

Merhabalar, ürünü ben de 23 Nisan'da satın almıştım. Baktım ki hala gelmiyor en sonunda iade ettim. İadeyi ertesi gün kabul ettiler. Ümidi kesmiş olduğumdan dolayı bunu yaptım. Xstra digital Storage'ye mesaj attım fakat çok yoğunuz dediler. Normal şartlar olsa beklerdim ama bu dönemde daha uzayacağını gördüğüm için iptal ettim.

Merhabalar, ürünü ben de 23 Nisan'da satın almıştım. Baktım ki hala gelmiyor en sonunda iade ettim. İadeyi ertesi gün kabul ettiler. Ümidi kesmiş olduğumdan dolayı bunu yaptım. Xstra digital Storage'ye mesaj attım fakat çok yoğunuz dediler. Normal şartlar olsa beklerdim ama bu dönemde daha uzayacağını gördüğüm için iptal ettim.
Bende İade etmeyi düşünüyorum ama para iadesi için ürünün önce onlara geri gitmesi gerekmiyor mu? Ona göre bende iade edip tekrar sipariş edicem türkiyeden. Gerçi şuan hiç gönderilmediyse o ayrı ben şuan durumu tam olarak anlamadım ürünün nerde olduğunu.

Son düzenleme:
Bende iade etmeyi düşünüyorum ama para iadesi için ürünün önce onlara geri gitmesi gerekmiyor mu? Ona göre bende iade edip tekrar sipariş edeceğim Türkiye'den.

DHL firması ile görüştüğümde aldığım işlemcinin henüz DHL firmasına ulaşmadıklarını söylediler. Bu demek oluyor ki sadece ürün bilgisi verilmiş ve işlemciler kendilerinde. Eğer işlemci kargoya verilseydi bile ben iade ettiğimde tahmini teslimat tarihini geçtiği gerekçesi ile iptal ettim. Bu Amazon'da iptal etmek için gerekli sebeplerden. Eğer işlemci kargoda dahi olsa, gönderen firma iptal talebi karşısında kargo firması ile iletişime geçip kargoyu geri çağırıyor. Bu sayede ürün size gelmeden iptal oluyor. Bu yoldan iptal edebilirsiniz. Size gelmesine gerek yok. Size geldikten sonra daha karışık oluyor iptal etmek.

DHL firması ile görüştüğümde aldığım işlemcinin henüz DHL firmasına ulaşmadıklarını söylediler. Bu demek oluyor ki sadece ürün bilgisi verilmiş ve işlemciler kendilerinde. Eğer işlemci kargoya verilseydi bile ben iade ettiğimde tahmini teslimat tarihini geçtiği gerekçesi ile iptal ettim. Bu Amazon'da iptal etmek için gerekli sebeplerden. Eğer işlemci kargoda dahi olsa, gönderen firma iptal talebi karşısında kargo firması ile iletişime geçip kargoyu geri çağırıyor. Bu sayede ürün size gelmeden iptal oluyor. Bu yoldan iptal edebilirsiniz. Size gelmesine gerek yok. Size geldikten sonra daha karışık oluyor iptal etmek.

Teşekkür Ederim ben ürünü gümrükte sanıyordum, Para iadesi geldi mi size bende ona göre Türkiye'den sipariş etmeyi bekliyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı