DHT kurulumunda "Üçüncü parti INF dosyası dijital imza bilgisi içermiyor" hatası

231981

Kilopat
Makaleler
1
Windows 10 1903 Pro kullanıyorum. Daha önce 1909 Pro sürümünde de denedim kesinlikle kuramıyorum bu programı, ne yapmam gerekiyor? Recep Baltaş'ın forumda paylaştığı en güncel Realtek sürücüsünü kullanıyorum. Şu anda DTS olmadığı için mi bilmiyorum ama müzik dinlerken bile önceden sesi fazla açamazdım çok ses çıkıyor diye. Şu an sesi ne kadar açarsam açayım az geliyor ve bas neredeyse yok gibi. Normalde çok güzel bas vuruyordu müzik dinlerken. Ne yapacağımı şaşırdım. Anakartım Gigabyte 990XA-UD3 revizyon 3.0 modeli Dolby Home Theater programını kullanamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu videoyu izledim ama çözüm olmadı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu hatayı alıyorum kurarken.

2020-02-26_15-27-19.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen Dolby programını kullanamadığın için seste düşüş yaşıyorsun. Ben de eski kullandığım anakartta (h97 gaming3) Sound Blaster cinema ses yazılımı vardı ve sesler çok yüksek ve dolgundu. Şuan Tomahawk max kullanıyorum, ses yazılımı desteği yok bu yüzden de sesi çok düşük geliyor kulaklıkta yetmiyor bazen.

Muhtemelen dolby programını kullanamadığın için seste düşüş yaşıyorsun. Ben de eski kullandığım anakartta (H97 GAMING3) Sound Blaster cinema ses yazılımı vardı ve sesler çok yüksek ve dolgundu. Şu an Tomahawk Max kullanıyorum, ses yazılımı desteği yok bu yüzden de sesi çok düşük geliyor kulaklıkta yetmiyor bazen.

Bilmiyorum hocam acaba diyorum güncel sürücü yerine anakartın sitesinde ki Windows 10 uyumlu sürücüyü mü indirip kursam? Çünkü aynı müzikleri daha kaliteli ve yüksek seste dinleyebiliyordum hatta sesi bile kıstığım oluyordu çok çıktığı için şu an sürekli ses açmak zorunda kalıyorum o bas kalitesi ve ses kalitesi yok resmen.

Dijital imza kontrolünü devre dışı bırakmayı denediniz mi? Bunu nasıl yapacağınızla ilgili makaleler mevcut.

Bilmiyorum nasıl yapıldığını. Güncel sürücü ile sanırım benim kurmaya çalıştığım inf uyumsuz geliyor.

Bilmiyorum hocam acaba diyorum güncel sürücü yerine anakartın sitesinde ki Windows 10 uyumlu sürücüyü mü indirip kursam? Çünkü aynı müzikleri daha kaliteli ve yüksek seste dinleyebiliyordum hatta sesi bile kıstığım oluyordu çok çıktığı için şu an sürekli ses açmak zorunda kalıyorum o bas kalitesi ve ses kalitesi yok resmen.
Ama bu dediğinizde DHT yazılımı da yüklüydü değil mi ?

Ama bu dediğinizde DHT yazılımı da yüklüydü değil mi?

Şöyle diyeyim kaliteli ses var iken evet DHT hazır olarak geliyordu kendisi kuruyordu otomatik ve her sistemi yeniden açtığım da otomatik çalışıyordu. Forumda ki güncel sürücülerden kurduğum da ise sadece Realtek'in simgesi geliyor DHT kurulu bile değil.

Şöyle diyeyim kaliteli ses var iken evet DHT hazır olarak geliyordu kendisi kuruyordu otomatik ve her sistemi yeniden açtığım da otomatik çalışıyordu. Forumda ki güncel sürücülerden kurduğum da ise sadece Realtek'in simgesi geliyor DHT kurulu bile değil.
Benim durum gibi sizinkide. Muhtemelen yazılımdan dolayı güzel ses alıyordunuz. Tavsiyem eski sürücüyü tekrar kurmanız. Sonrasında yine DHT kurabilirsiniz.

Aynen muhtemelen öyledir. Ne hoş ki siz çözebiliyorsunuz benim öyle bir şansım yok maalesef :D.

Valla daha denemedim ama büyük ihtimal ile sorun çözülecek. Sizin anakartınızın yazılımı yok mu ki hiç? Bir de hocam bende böyle yazılımı olmayan bir anakart kullanıyordum yani yazılımdan kastım DTS vs yoktu Realtek ayarlarından sesi bayağı yükseltiyordum belki siz de bir ayar falan yapmamış olabilirsiniz. İsterseniz Realtek ekranının resimlerini atın bakayım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı