Diablo 4 VRAM kullanımı oynadıkça artıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Pantheon

Megapat
Makaleler
159
Yer
Bursa-İnegöl
Daha fazla  
Meslek
Pc Doktoru
Profil Kapağı
1524814261
RAM
Corsair 32GB 3200MHz CL16
Ekran kartı
RX 5700XT
Anakart
X570 MSİ EDGE WİFİ
İşlemci
Ryzen 5 5600
Diablo 4 VRAM sorunu mevcut. Buna bir çözüm bulan varsa bizi de bilgilendirirse sevinirim. 8 GB VRAM mevcut, ayarları ne yaparsam yapayım VRAM oynadıkça artıyor ve 8 GB'a gelince de oyun başlıyor cıvıtmaya, anlık FPS düşüşleri, donmalar falan. Bu durum daha yüksek VRAM sahibi ekran kartlarında da var. 1440P'de oynuyorum.

Geçici çözüm olarak textureları lowa alıp tekrardan higha alırsan VRAM boşalıyor demişti ama gene dolacaktır bende de RTX 3080 10 GB var 9.6-9.8 arası gidiyor VRAM hatta textureları ultraya ve shaderı high alınca anlık FPS droplar girmeye başlıyor bu oyunun genel sorunu bir de 1080p de oynuyorum VRAM az yesin diye ama oyun VRAM canavarı bildiğin önerim sana texturelar highda ve shader mediumda oyna hala çok yiyorsa tek çaresi Low alıp tekrar high almak arada o da can sıkıcı bir durum Diablo'nun kendi forumunda bayağıdır olan bir konu ama kimse hala çözemedi.

Ben de gördüm o videoyu. Denedim düşüyor VRAM ancak 10 dakika geçmeden durum aynı. Low ayarlarda da değişen birşey yok, 5000 ile başlayıp 8000'e kadar geliyor. Umarım Blizzard yakın zamanda çözer bu durumu, sezon açılmışken biraz oynayalım.

Ben de gördüm o videoyu. Denedim düşüyor VRAM ancak 10 dakika geçmeden durum aynı. Low ayarlarda da değişen bir şey yok, 5000 ile başlayıp 8000'e kadar geliyor. Umarım Blizzard yakın zamanda çözer bu durumu, sezon açılmışken biraz oynayalım.

Blizzard ne zaman çözmeyi düşünüyor acaba. Giriyorum ışınlanıyorum VRAM doluyor atıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı