Diablo III - FPS Sorunu

Josse

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, dizüstü bilgisayar kullanıyorum. Özellikleri ;
Ekran Kartı : Nvidia GeForce GT630M - Intel HD 4000
Ram : 8 GB
İşlemci : Intel Core i5-3210M 2.50 GHz
HDD : Bilmiyorum lakin 750 GB (SSD Yok)

Genel özellikler bu şekilde şimdi sorunumdan bahsedeyim. Oyunda acaip bir fps düşmesi yaşıyorum 40 fps'den 7 - 8 fps'lere kadar düşüyor oyun 4 kişi birlikte oynadığımız zaman. Bütün ayarlar low da. Hatta şöyle bir tuhaflık var Dikey Senkronizasyon açıkken 40 45 fps falan alabiliyorum kapattığım zaman 25 30'lara düşüyor tek başımayken bile. Ayarları higha getiriyorum shadow açıyorum physics'i high yapıyorum yine 40 fps alıyorum lowda da 40 fps alıyorum. Ne yaptıysam düzeltemedim. Arkadaş 540M kullanıyor. Combatta 40 fps alıyorum diyor 4 kişiyken. Bir türlü düzeltemedim ne yaptıysam yardımcı olacak biri var mı ? Sorun benim ekran kartları arasındaki geçişten mi kaynaklanıyor yoksa başka bir şey mi var ? Bu ara bu sorun bütün oyunlarda olmaya başladı iyice delirmek üzereyim. Teşekkürler şimdiden.

Aynı sorun bende de var. Bugün canlı yayın yapan sitede bir adamı izledim. 4 kişilik partide 70-80 fps ile oynuyor. Birçok siteyi araştırdım. Çözüm bulamadım. Benim sistemim seninkinin iki tık altında ama aynı fps oranlarına sahibim. Yüksek fps ile oynayanların farkı ne çözemedim.

Zaten optimizasyon sorunu olan bir oyun ve Gt 630 ekran kartına sahipsiniz ne bekliyordunuz ?
benchmark.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı